*7η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Η Μπίλεφελντ γνώρισε μόλις δύο ήττες σε έντεκα αγωνιστικές με αντίπαλο τη Λεβερκούζεν (έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες). Παράλληλα, κράτησε το μηδέν στις τέσσερις από αυτές, όσες στις 19 προηγούμενες μεταξύ τους αγωνιστικές.

*Η Λεβερκούζεν πανηγύρισε τη νίκη στις τρεις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις κόντρα στην Μπίλεφελντ.

*Για τέταρτη φορά στην ιστορία της (1980/81, 1984/85, 1996/97), η Μπίλεφελντ αγνοεί τη νίκη στις έξι πρώτες αγωνιστικές (0-4-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σκυμμένο κεφάλι επέστρεψε από την πρωτεύουσα της Γερμανίας η Μπίλεφελντ την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας την δεύτερη φετινή ήττα της με αντίπαλο την Ουνιόν (1-0). Τρεις καλές ευκαιρίες δημιούργησαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφεραν να νικήσουν τον τερματοφύλακα Ορτέγκα. Πιο δυνατά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι το δεύτερο ημίχρονο, προτού έρθει το γκολ του Μπέρενς δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′. Λίγο αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δοκάρι.

“Η Λεβερκούζεν έχει τεράστια ποιότητα επιθετικά, κάτι που είδαμε και κόντρα στη Σέλτικ. Θα προσπαθήσουμε να την περιορίσουμε, παράλληλα πρέπει να εκμεταλλευτούμε κάθε κενό που θα δημιουργηθεί”, είπε ο προπονητής Κράμερ. Δεν αποκλείεται να πάρει θέση βασικού ο Βίμερ, αφήνοντας στον πάγκο τον νεοαποκτηθέντα επιθετικό Λάσμε που δεν έχει καταφέρει να ανοίξει λογαριασμό σε έξι συμμετοχές.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Ουνιόν. Τα γκολ σημείωσαν οι Βόγκλσαμερ (33′), Μπέρενς (48′) και Αβονίγι (76′).

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αποδεικνύοντας για άλλη μία φορά πως διαθέτει μία εξαιρετική μεσοεπιθετική γραμμή, η Λεβερκούζεν πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Σέλτικ επικρατώντας με το εμφατικό 4-0, κάνοντας παράλληλα το 2Χ2 στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Στο πρωτάθλημα πανηγύρισε τέσσερις νίκες σε πέντε αναμετρήσεις, πιο πρόσφατη αυτή επί της Μάιντς (1-0 εντός). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, παθητικό ρόλο κράτησαν οι γηπεδούχοι που ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας στο 62′, αναγκάζοντας παράλληλα τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε επτά αποκρούσεις.

“Γνωρίζουμε καλά τι πρέπει να περιμένουμε στην έδρα της Μπίλεφελντ”, είπε ο προπονητής Σεοάνε. Τα βλέμματα όλων πάνω του έχει στρέψει ο 18χρονος Γερμανός μεσοεπιθετικός, Φλόριαν Βιρτς, που σκοράρει στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις για τις “ασπιρίνες”, φτάνοντας παράλληλα τα έξι γκολ σε επτά συμμετοχές. Δεν αναμένονται πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα από τον προπονητή Σεοάνε.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-0) της Σέλτικ. Σκόραραν οι Χινκαπί (25′), Βιρτς (35′), Αλάριο (58′ πεν.) και Αντλί (90+4′).