Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Τελική φάση του Κυπέλλου Αμερικής στην οποία συμμετέχουν 16 ομάδες. Τα παιχνίδια είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Από την εντός έδρας νίκη με 3-2 κόντρα στους Χιούστον προέρχονται οι Πόρτλαντ, με τη νίκη να έρχεται στις καθυστερήσεις και χάρη στο γκολ του Βάλερι από το σημείο του πέναλτι. Το συγκρότημα του Πόρτερ μπορεί να άργησε, ωστόσο δείχνει να βρίσκει τα πατήματά του μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες στα έξι τελευταία, ενώ παράλληλα μετρά τέσσερις συνεχόμενες εντός έδρας επιτυχίες. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου οι πρωταθλητές επικράτησαν εύκολα με 2-0 των Σαν Χοσέ, και στη σημερινή αναμέτρηση θέλουν να επαναλάβουν μια παρόμοια εμφάνιση ώστε να βρεθούν στους «8» της διοργάνωσης. Το έργο τους δεν είναι εύκολο θεωρητικά, αλλά καλούνται να εκμεταλλευτούν την ούραση και το πιθανό ροτέισιον των φιλοξενούμενων και να μην τους δώσουν περιθώρια για να ελπίζουν σε κάτι θετικό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη ε 3-2 κόντρα στους Χιούστον.

Στατιστικό: G/G σημειώθηκε στα 19 από τα 21 τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Από την εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 κόντρα στους Σαν Χοσέ προέρχονται οι Γκάλαξι, που δείχνουν να έχουν βγει εκτός αγωνιστικού ρυθμού τόσο από τις απουσίες που είχαν λόγω Euro και Copa America, όσο και από το φορτωμένο τους πρόγραμμα. Η σημερινή αναμέτρηση θα είναι η τέταρτη γι το συγκρότημα του Αρίνα μέσα σε διάστημα 14 ημερών και ο Αμερικάνος κόουτς αναμένεται να παραταχθεί με αλλαγές ώστε να δώσει ανάσες σε βασικούς του παίκτες που τους θέλει φρέσκους για τις υποχρεώσεις της ομάδας στο πρωτάθλημα. Η κακή παράδοση που έχει ο Αρίνα στο θεσμό τον θέλει να μην φτάνει στη φάση των «8» από τότε που ανέλαβε τους Γκάλαξι, έτσι στη σημερινή αναμέτρηση εκτός από τους γηπεδούχους θα πρέπει να τα βάλει και με αυτή την «προσωπική» του κατάρα. Το έργο των Γκάλαξι είναι ούτως ή άλλως πολύ δύσκολο, μέσα σε μια έδρα όπου πολύ λίγοι καταφέρνουν να φύγουν νικητές.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 κόντρα στους Σαν Χοσέ.

Στατιστικό: Under 2,5 γκολ σημειώθηκε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.