*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο:Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ – Χάλιφαξ 0-2

*Η Χάλιφαξ δεν έχει κερδίσει εντός σε τρεις αγώνες την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, με δύο ήττες και μία ισοπαλία.

*Το παιχνίδι θα γίνει στο γήπεδο της Άκρινγκτον, περίπου 40 χιλιόμετρα μακριά από την φυσική της έδρα.

Δείτε όλους τους αγώνες στο κουπόνι για στοιχημα

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: H Χάλιφαξ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, από τους Κόλιντζ (10’), Στεντ (13’).

Η Χάλιφαξ δεν τα κατάφερε στο ουδέτερο γήπεδο της Άκρινγκτον, χάνοντας με 0-2 από την Μπαρνέτ. Και δυστυχώς γι’ αυτήν, καλείται και σήμερα να παίξει στο ίδιο γήπεδο, ενώ στο παιχνίδι της μεθαύριο, το τελευταίο που “χρωστάει”, θα παίξει στην έδρα της Τσέστερφιλντ ως γηπεδούχος.

Γενικώς πάντως τελειώνει καλά το πρωτάθλημα, με οκτώ νίκες στα 12 τελευταία παιχνίδια της, έχοντας και τρεις ήττες, μία εκ των οποίων εντός, στο τελευταίο της παιχνίδι και αυτή σε ουδέτερο.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση της ανόδου, αλλά σε απόσταση βολής από τρεις ομάδες πίσω της, αλλά της απομένουν ακόμη τρεις αγώνες!

Χάλιφαξ Στατιστικά

*7/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΕΜΠΣΦΛΙΤ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Έμπσφλιτ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Όλτρινχαμ, με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Νιούμπι (35’), Λίνεϊ (39’ πεν.).

Η Έμπσφλιτ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Όλτρινχαμ, δεύτερη σερί ήττα χωρίς να σκοράρει.

Αυτή ήταν μόλις η τρίτη ήττα της στις 13 τελευταίες αγωνιστικές που έχει πετύχει και έξι νίκες.

Μάλιστα ειδικά στο γήπεδό της ήταν αήττητη εδώ και εφτά αγώνες, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα, πριν έρθει αυτή η ήττα.

‘Ολα αυτά από τότε που ανέλαβε ο Ντάνι Σιρλ ως μόνιμος τεχνικός, κάτι που μπορεί να του πιστωθεί σίγουρα.

Παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλέον σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 συγκεκριμένα, από αυτήν.