Γερμανία

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ – ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Γερμανία

4η αγωνιστική

*Η Μπρομαποϊκάρνα επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο τη Χάλμσταντ.

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο κύπελλο: Μπρομαποϊκάρνα – Χάλμσταντ 0-0 (παρ. 0-1).

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Βαστέρας, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Οφοσού-Αγιέ στο τέταρτο λεπτό, με τους γηπεδούχους να χάνουν πέναλτι στο 76′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Χάλμσταντ, μετά και από εκείνη που πήρε κόντρα στη Γκέτεμποργκ (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ φιλοξενήθηκε από τη Βαστέρας, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Πήρε προβάδισμα με το “καλημέρα” και στην πορεία ο ρόλος της έγινε πιο παθητικός, θέλοντας να κρατήσει μέχρι τέλους τα ηνία. “Καρδιοχτύπησε” προς το φινάλε, με την αντίπαλο να έχει δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι.

Θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια τώρα στα θετικά αποτελέσματα, βγάζοντας την κατάλληλη αντίδραση μετά και τη συντριβή της πρεμιέρας κόντρα στη Σίριους (3-0 εκτός). Συμπλήρωσε κάρτες ο αμυντικός Μπαφό και θα εκτίσει σήμερα.

Χάλμσταντ Στατιστικά

*No Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Σκοράρει στα 5/6 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-3 από τη Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Ίρανταστ (16′) και Φρίτζσον (25′), στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (35′, 57′). Στο 60′ ισοφάρισε με τον Μπάρσλουντ, αλλά εννέα λεπτά μετά δέχθηκε και τέταρτο γκολ.

Από την πρώτη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα έρχεται η Μπρομαποϊκάρνα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Όλοφ Μέλμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Χάκεν, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 4-3. Ήταν αρκετά ανταγωνιστική στον αγωνιστικό χώρο και έστω και προσωρινά έκανε την ανατροπή σε 1-2, ωστόσο δεν ήταν ικανή να αποσπάσει κάτι θετικό, παρότι προσπάθησε αρκετά.

Είχαν προηγηθεί το εντυπωσιακό 0-4 επί της Γκάις στην πρεμιέρα και η ισοπαλία 2-2 με την ΑΪΚ. Ποντάρει τώρα στο σερί που “τρέχει” κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο, έτσι ώστε να επιστρέψει στις επιτυχίες.