ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΤΑΟΥΝ - ΣΑΟΥΘΕΝΤ Προγνωστικά

*21η αγωνιστική

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο μέσα σε 10 λεπτά, από τους Μάλιν (28’), Τζόουνς (38’), χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλο της κάποια στιγμή, περιοριζόμενη σε όλο το παιχνίδι σε παθητικό ρόλο.

Η Ολντερσοτ έχασε και από την Ρέξαμ με 2-0 εκτός έδρας, αν και είναι από τις αντιπάλους που μία ήττα θεωρείται αναμενόμενη, πόσο μάλλον όταν αγωνίζεσαι μακριά από το γήπεδό σου. Αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι πώς αυτή ήταν η Τρίτη της συνεχόμενη ήττα, και ενώ έδειχνε να βρίσκεται σε ανοδική πορεία, έχοντας πετύχει τρεις σερί νίκες προηγουμένως.

Αυτά τα αποτελέσματα πιθανόν δυσχεραίνουν και την πιθανότητα να συνεχίσει για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, ίσως και μονίμως ο μέχρι τώρα υπηρεσιακός τεχνικός, Ρομπ ΜακΝίλι, προπονητής της ομάδας νέων, που ανέλαβε από τότε που αποχώρησε ο Μαρκ Μόλεσλεϊ.

Και μπορεί να παραμένει στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ολντερσοτ Στατιστικά

*Εχει 6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/9 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Γκέιτσχεντ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας δοκάρι. Και στο δεύτερο μισό του αγώνα δέχθηκε τρία γκολ, από τους Κόντεχ (52’), Κάμπελ (72’), Κάρτι (76’), πριν μειώσει στο τελικό σκορ με τον Μούνεϊ στο 87ο λεπτό.

Η Σάουθεντ έχασε ξανά, έπειτα από 11 αγωνιστικές και μετά από έξι παιχνίδια γενικώς, με 3-1 εκτός έδρας από την Γκέιτσχεντ, σε έναν αγώνα που το σκορ δείχνει πολλά για την εμφάνιση της, ειδικά από τη στιγμή που διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας! Και ήταν και η πρώτη της ήττα εκτός έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες μακριά από το γήπεδο της.

Παραμένει πλέον εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα πάντα στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +4 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά.

Εξακολουθεί να έχει τα γνωστά προβλήματα απουσιών, καθώς λείπουν οι μακροχρόνια τραυματίες Κάρντγουελ (ΕΠ), Αρνολντ (ΤΕ), πιο πρόσφατα χτυπημένοι είναι οι επιθετικοί Μέρφι, Χάιντ, ενώ χτύπησε και θα λείψει και ο μέσος Χούσιν.