Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Στην τρίτη της ισοπαλία στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές αρκέστηκε η Βίλα Νόβα. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Γκιλέρμε Άλβες φιλοξενήθηκε από την Μπραγκαντίνο, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ από το 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Γκιλέρμε Τεϊσέιρα να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα. Όμως η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη, καθώς η Μπραγκαντίνο έκανε την ανατροπή στην επανάληψη και πήρε το προβάδισμα με 2-1. Ωστόσο, στο 85ο λεπτό, ο Βαλντίνιο ισοφάρισε σε 2-2 και χάρισε τον ένα βαθμό στην ομάδα του. Με την ισοπαλία της αυτή, η Βίλα Νόβα έφτασε τους 26 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 11η θέση με τις Αβαΐ, Γκοϊάς, Οέστε και Παρανά. Έχει ηττηθεί μόλις μια ήττα στα εφτά τελευταία παιχνίδια της. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Επιβάλλεται να βελτιώσει την αμυντική της λειτουργία, εάν θέλει να ελπίζει σε κάτι καλύτερο τη φετινή χρονιά. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Μπολτ, που επιστρέφει από την τιμωρία του. Εκτός αποστολής παραμένει και πάλι ο Κορδέιρο, που είναι τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μπραγκαντίνο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΝΑΟΥΤΙΚΟ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρία παιχνίδια υπέστει η Ναούτικο, η οποία μετρούσε δυο νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το αήττητο σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντρε Γκάλο φιλοξενήθηκε από την Κρισιούμα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Πάρα πολύ κακή εμφάνιση από τους γηπεδούχους, που σε καμία περίπτωση δεν θέλει κανένας να επαναληφθεί, με την άμεση επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα να είναι επιτακτική. Με την ήττα της αυτή, η Ναούτικο είδε την διαφορά της από την πρώτη τετράδα να πηγαίνει στους -5, ούσα και στην όγδοη θέση, με 28 βαθμούς, όσους έχουν και οι Λοντρίνα και Παϊσαντού. Μετράει μόλις μια νίκη σε εκτός έδρας αναμετρήσεις, έχοντας απολογισμό μόλις δυο βαθμούς στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της. Εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι παρέμεινε ο αμυντικός Περέιρα, ο οποίος είναι τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Κρισιούμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.