ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ

Με τον πλέον πιο επιβλητικό τρόπο η ΤΣΣΚΑ Σόφιας επικράτησε 6-2 της Μπότεφ στο Πλόβντιβ. Προηγήθηκε 2-1 στο πρώτο ημίχρονο, ήταν εμφανώς καλύτερη στην επανάληψη, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 54’ και μέσα σε οκτώ λεπτά (61’ με πέναλτι, 69’) έκανε άμεσα το 4-1. Δέχθηκε τη μείωση στο 75’, για να πετύχει άλλα δύο τέρματα στο 84’ και 91’ της συνάντησης. Πρώτη νίκη στη σεζόν για την ΤΣΣΚΑ μετά την ισοπαλία με την Σλάβια Σόφιας (1-1 εκτός έδρας) και την ήττα από τη Λουντογκόρετς (1-0 εντός έδρας). Εξέτισε ο Μερκάδο (Επιθετικός, 2, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση για την ΤΣΣΚΑ 6-2 επί της Μπότεφ Πλόβντιβ.

Στατιστικό: N/G τα έξι απ’ τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της ΤΣΣΚΑ. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ παίζει στην Betshop

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ

Από τη δική της πλευρά η Λοκομοτίβ Πλόβντιβ αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με τη Λουντογκόρετς στο Ράζγκραντ. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις πολλές αλλαγές που έκανε η αντίπαλος (ελέω Τσάμπιονς Λιγκ), ήταν άψογα στημένη επιθετικά και κράτησε τον βαθμό μέχρι το τέλος, παρά την ασφυκτική πίεση που δέχθηκε. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά απ’ αυτή που είχε προηγηθεί με τη Λέφσκι Σόφιας (0-0 εντός έδρας), επέκτεινε το αήττητο σερί της στις τρεις αγωνιστικές (2-1-0) και δείχνει αρκετά σοβαρή στο ξεκίνημα το πρωταθλήματος, παρά τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο σύλλογος. Εξέτισε ο Μαρκόφ (Αμυντικός, 2, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Λουντογκόρετς.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα απ’ τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της Λοκομοτίβ.