* Goal/Goal τα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στο Κόπα ντε λα Λίγκα (10/04): Ιντεπεντιέντε – Τίγκρε 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΤΙΓΚΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Σαρμιέντο. Ο Τολέδο έκανε το 1-0 στο 16ο λεπτό, ο Αρμόα ισοφάρισε στο 39’ και ο Κολίδιο γύρισε προσωρινά το ματς στο 44’. Ο Γκοντού ισοφάρισε για την Σαρμιέντο στο 85’

Προβλημάτισε με την συμπεριφορά της στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα στη Χουνίν, δεν διαχειρίστηκε σωστά την ανατροπή που πέτυχε στο πρώτο μέρος. Πιέστηκε πολύ, ισοφαρίστηκε, θα μπορούσε να το χάσει και ολόκληρο το ματς. Εντέλει πήρε τον βαθμό, διεύρυνε το αήττητο σερί της στα 8 παιχνίδια (4-4-0) και διατηρήθηκε σε απόσταση βολής από τις θέσεις για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Πειστική η εικόνα της στη Βικτόρια από το ξεκίνημα του Ιούλη, δεν έχασε στα 9 τελευταία παιχνίδια της εκεί (5-4-0), συνηθίζει να μπαίνει δυνατά από το πρώτο λεπτό, εύκολα “καθάρισε” τα δύο πρόσφατα ματς με Αλντοσίβι (3-0) και Βέλεζ (2-0).

Με δύο σημαντικές απουσίες σήμερα, συμπλήρωσε κάρτες ο χαφ Φερνάντες, τραυματίας ο στόπερ Καμπρέρα.

ΤΙΓΚΡΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/9 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Σεντράλ Κόρδοβα. Ο Σοράιρε έκανε το 0-1 στο 50’, με αυτογκόλ έγινε το 0-2 της Σεντράλ στο 61’ και στις καθυστερήσεις μείωσε η Ιντεπεντιέντε με τον Ελισάλδε.

Το εορταστικό κλίμα στον οργανισμό, μετά τις εκλογές και την αποπομπή της προβληματικής διοίκησης, δεν μεταφέρθηκε και στο γήπεδο την Τετάρτη. Η “ρόχο” υπέστη την πρώτη της ήττα μετά από 7 παιχνίδια (6-1-0) και αποχαιρέτησε τις τελευταίες ελπίδες της για πρόκριση στο επόμενο Σουνταμερικάνα.

Πλασματική η ήττα από την Σεντράλ Κόρδοβα, ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, είχε καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει άμεσα και να μειώσει νωρίτερα μετά το 0-2, το οποίο έγινε με αυτογκόλ… για τα bloopers της σεζόν.

Παρά την απώλεια και του τελευταίου στόχου και παρότι ο νέος πρόεδρος Ντομάν έχει δηλώσει ότι δεν πιστεύει στο έργο του Φαλσιόνι, ο έμπειρος κόουτς θα συνεχίσει μέχρι το τέλος της σεζόν.

Επιστρέφει πιθανότατα ο φορ Φερέιρα που έχασε τα τελευταία παιχνίδια, παραμένουν εκτός ο φορ Φερνάντες και ο βασικότατος χαφ Ρομέρο. Νέο πρόβλημα ο τραυματισμός του πιτσιρικά φορ Βαγιέχο.