*100% πληρότητα θεατών.

*Nτέρμπι με μεγάλη αντιπαλότητα ανάμεσα στους δύο συλλόγους.

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν goal/goal

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν over 2,5

*Xωρίς νίκη η Τβέντε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια απέναντι στην Χέρακλες Αλμέρο (0-2-2).

Δες εδώ τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΤΒΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μολονότι τον περασμένο μήνα έδειξε σχετικά καλά στοιχεία, η αμυντική της αφέλεια της έχει κοστίσει βαθμούς και αποτελέσματα, ενώ γενικότερα δείχνει ντεφορμέ. Για ένα ημίχρονο ήταν καταπληκτική στο παιχνίδι με την Αϊντχόφεν, αλλά στην επανάληψη παρουσιάσε ένα άκρως αλλαγμένο πρόσωπα και γνώρισε βαριά ήττα με 5-2. Πήρε το προβάδισμα νωρίς στο «Philips Stadium« μέσω του Φλαπ, αλλά οι Φερτέσεν και Ζάχαβι ανέτρεψαν το υστέρημα της PSV. Ένα φανταστικό γκολ από τον Ραμίζ Ζερρούκι έμοιαζε να είναι το προοίμιο για ένα ωραίο δεύτερο ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους, αλλά αυτό πήγε εντελώς διαφορετικά.

«Πρέπει πάντα να κοιτάς τον εαυτό σου πρώτα. Χωρίζουμε αυτό το ματς σε δύο ημίχρονα, η ανάπαυλα ήταν καθοριστική. Η PSV ήταν πολύ πιο αποτελεσματική επιθετικά. Σίγουρα ήμασταν στο παιχνίδι ακόμη μέχρι το 3-2. Φεύγω με ξινή αίσθηση, αλλά σίγουρα μπορούμε να πάρουμε θετικά πράγματα από το πρώτο ημίχρονο», τόνισε ο προπονητής Γιανς.

Στα σημαντικότερα αγωνιστικά της ζητήματα, οι πάγιοι τραυματισμοί του χαφ Μπράμα (6/0), του πλάγιου μπακ Έφερινγκ (3/0), αλλά και των εξτρέμ Λουκόκι και Τσέρνι που βρίσκονται από την αρχή της σεζόν εκτός. Εκτός και κίπερ Ούνερσταλ (10/0) που ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις και ο δεξιός μπακ Τρουπέ (8/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η βαριά ήττα με 5-2 από την Aϊντχόφεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τβέντε Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν goal/goal (δες το στη Betshop)

*Σκοράρει πρώτη στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΧΕΡΑΚΛΕΣ ΑΛΜΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κατάφερε να βγάλει την καλύτερη αντίδραση μετά τις δύο απανωτές ήττες στο Άισελ από Γκόου Αχέντ και Τσβόλε και πανηγύρισε ανέλπιστο βαθμό απέναντι στον Άγιαξ (0-0) το περασμένο Σάββατο. Τρομερά προσηλωμένη στο τακτικό της πλάνο, το οποίο και αφομοίωσε πιστά στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ σίγουρα είχε και την τύχη με το μέρος της σε αρκετές περιπτώσεις. Η καλύερη ψυχολογική τόνωση εν όψει της συνέχειας, σε μια περίοδο που η κριτική προς το αγωνιστικό τμήμα είχε αρχίσει να γίνεται ιδιαίτερα ασφυκτική.

Στα παρατράγουδα του αγώνα, η αστυνομία συνέλαβε τρεις άνδρες το απόγευμα του Σαββάτου γύρω από τις αναταράξεις στο παιχνίδι. Τόσο εντός όσο και εκτός γηπέδου, μετά το παιχνίδι ξέσπασαν συμπλοκές με οπαδούς και των δύο ομάδων, στις οποίες συνελήφθησαν συνολικά τρία άτομα. «Κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου του αγώνα, μια ομάδα οπαδών του Άγιαξ, που είχαν μαζευτεί σε ένα από τα τμήματα του γηπέδου, έδειξε προκλητική συμπεριφορά προς τους οπαδούς μας Ένα μικρό μέρος τους απάντησε σε αυτή την πρόκληση», αναφέρει η λακωνική ανακοίνωση της. Κινδυνεύει άμεσα με τιμωρία έδρας.

Παραμένει πάντα εκτός ο στόπερ Σόνενμπερκ (1/0) και ο παρτενέρ του Ουμπελά με μακροχρόνιους τραυματισμούς. Το ίδιο και ο εξτρέμ Λούντινγκ (1/0), ενώ φρέσκο πρόβλημα ο τραυματισμός του ηγετικού εξτρέμ Μπασατσίκογλου (9/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η ισοπαλία με 0-0 απέναντι στον Άγιαξ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική.