* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 5 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Over 2.5

* Αήττητη η Λανούς στα 6 τελευταία μεταξύ τους (4-2-0)

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία (0-0) με την Ιντεπεντιέντε για το Κύπελλο και πρόκριση στα πέναλτι.

Αναγεννημένη η Ταγιέρες από τότε που ανέλαβε ο υπηρεσιακός κόουτς Γκαντόλφι, παρέμεινε αήττητη για 6ο παιχνίδι με αυτόν στον πάγκο (4-2-0) και την Τετάρτη πανηγύρισε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπάνφιλντ!

Καλύτερη στα σημεία η ομάδα από την Κόρδοβα στον προημιτελικό, είχε τις καλύτερες στιγμές στο 90λεπτο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο θα έπρεπε να έχει βρει δίχτυα στις φάσεις που έβγαλε στο transition.

Εορταστικό θα είναι το κλίμα σήμερα στο γήπεδο, αδιάφορο βαθμολογικά το παιχνίδι για την ομάδα, αφού στο πρωτάθλημα δεν κυνηγά κάτι απτό εδώ και μήνες.

Συμπλήρωσε κάρτες ο δεξιός μπακ Καταλάν, σταθερά εδώ και εβδομάδες τα ονόματα στο ιατρικό δελτίο της ομάδας.

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* No Goal τα 10/12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΛΑΝΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Σαν Λορέντσο. Ο Ντι Πλάσιδο άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό και ο Μπλάντο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα από το 54’.

Ηρέμησαν τα πνεύματα στο “Φορταλέσα”, η Λανούς έκανε back to back νίκες και αποσυμφορήθηκε η πίεση στους παίκτες και τον κόουτς Κουδέλκα.

Καλή εμφάνιση από την “γκρανάτε” στο ντερμπάκι του προηγούμενου Σαββάτου, έπαιξε έξυπνα κυρίως πίσω από την μπάλα, είχε εντάσεις στα τρεξίματά της, χτύπησε στην κόντρα, πήρε μία δίκαιη νίκη. Καλή η εικόνα της και στο εκτός έδρας clasico με την Μπάνφιλντ (1-2) μία εβδομάδα νωρίτερα.

Αδιάφορη βαθμολογικά εδώ και καιρό, ουσιαστικά μαζεύει πόντους για την ειδική βαθμολογία του 2023.

Εξέτισαν τιμωρίες κι επιστρέφουν οι Μπελμόντε (χαφ) και Ακόστα (εξτρέμ), παραμένουν εκτός οι Αγκίρε (αμυντικός), Μπραγκιέρι (χαφ) και Σαντ (φορ).