*5η αγωνιστική

*Τρία σερί G/G και 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κοριτίμπα με ένα τέρμα του Ζε Ρικάρντο στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Αβαϊ πέτυχε επιτέλους το πρώτο της γκολ στο εθνικό πρωτάθλημα, το οποίο της χάρισε και την πρώτη της νίκη στον θεσμό, επικρατώντας με το ισχνό 1-0 της Κοριτίμπα εντός έδρας.

Μακριά από αυτήν δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, χωρίς να έχει σκοράρει στους τρεις πιο πρόσφατους εξ αυτών. Και έχει φυσικά ως τώρα τη χειροτερη επίθεση της κατηγορίας.

Αλλά το σημερινό παιχνίδι είναι το πρώτο που παίζει εκτός με τον νέο της προπονητή, τον έμπειρο Τζιλμάρ Ντολ Πότζο, ο οποίος την οδήγησε και στη νίκη στο ντεμπούτο του την προηγούμενη αγωνιστική.

Αβαϊ Στατιστικά

*9/11 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ (Serie B)

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σαπεκοένσε, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Σάιμον (19’), Ανσέλμο Ραμόν (45’ πεν.).

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, κερδίζοντας σε αυτήν με 2-0 την Σαπεκοένσε, σχετικά άνετα και εύκολα. Αυτό ήταν το τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, έχοντας δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, αν και οι τρεις εξ αυτών των αγώνων έχουν γίνει στο γήπεδό της.

Γενικότερα πάντως στα 14 τελευταία παιχνίδια της έχει μόνο μία ήττα και εννιά νίκες, ενώ γενικώς στη σεζόν έχει τρεις ήττες και 16 νίκες σε 27 αγώνες.

Μακριά από την έδρα της έχει μεν έξι νίκες σε 12 αγώνες το 2024, αλλά η μοναδική της ήττα ήρθε στο εθνικό πρωτάθλημα, έχοντας και μία ισοπαλία στο άλλο παιχνίδι της γι’ αυτόν τον θεσμό εκτός έδρας!