*20η  αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Νταμπάρτον – Ερντρι 2-2, Ερντρι – Νταμπάρτον 3-2

*Η Νταμπάρτον έχει να κερδίσει εντός από το 2013 την Ερντρι, με τέσσερις ισοπαλίες σε έξι αγώνες από τότε.

ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νταμπάρτον έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Πίτερχεντ, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, ενώ για μία ακόμη φορά φάνηκε πώς στο γήπεδό της έχει πολλά περισσότερα προβλήματα απ’ όταν παίζει μακριά από αυτό! Αλλωστε έχει κερδίσει μόνο μία φορά σε αυτό στο πρωτάθλημα!

Είναι στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, η οποία οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, στο +5 από την τελευταία που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό, ενώ είναι σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που εξασφαλίζει παραμονή.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Σίβερτσεν και ο αμυντικός ΜακΓκίβερ, ενώ χτύπησε και θα λείψει και ο αρχηγός της και βασικός μέσος Κάρσγουελ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νταμπάρτον έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Πίτερχεντ, παρόλο που άνοιξε το σκορ με τον Γκέγκαν στο 17ο λεπτό. Ακόμη και μετά την ισοφάριση από τον Μούλιγκαν στο 25’, προηγήθηκε εκ νέου με τέρμα του Ντάθι στο 28ο λεπτό. Όμως στη συνέχεια ισοφαρίστηκε ξανά από τον ΜακΛιν στο 37’, ενώ ο ίδιος παίκτης την «καταδίκασε» σε ήττα στο 66ο λεπτό, καθώς δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Νταμπάρτον Στατιστικά

*Εχει 5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan).

*Εχει 10/12 over 2,5 εντός έδρας, 7/9 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΕΡΝΤΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ερντρι πέτυχε μία πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Κουίνς Παρκ, δεύτερη συνεχόμενη στο γήπεδό της, αν και δεν δείχνει να έχει και πρόβλημα να κερδίζει μακριά από αυτό, έχοντας τρεις νίκες στους πέντε πιο πρόσφατους εκτός έδρας αγώνες της.

Είναι πάντα εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 3η, σε αρκετά σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +9 συγκεκριμένα, από την πέμπτη που δεν οδηγεί σε αυτά. Αντιθέτως πλησίασε λίγο πιο κοντά στην κορυφή και την απευθείας άνοδο, από την οποία είναι στο -8.

Τραυματίες και απόντες είναι ο αμυντικός Κερ και οι επιθετικοί Κούιντερ – Αϊσα, Γκάμπι ΜακΓκιλ, με τον τελευταίο να είναι η πιο πρόσφατη απώλεια της ομάδας του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ερντρι κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κουίνς Παρκ, χάρη σε ένα τέρμα του ΜακΙνρόι στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ λίγο αργότερα, στο 80’ συγκεκριμένα, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, σε έναν αγώνα που δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου από την αντίπαλο της, ούσα λίγο πιο επιθετική.