*Στον πρώτο γύρο: Μόρκαμ – Σουίντον 2-2

*Αήττητη εντός έδρας σε πέντε παιχνίδια η Σουίντον απέναντι στην Μόρκαμ, με τέσσερις νίκες.

* Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον άντεξε 75 λεπτά πριν δεχθεί γκολ από τον Σμιθ, ήρθε και ένα δεύτερο από τον Γουίλσον στο 85’, χάνοντας τελικά με 2-0 εκτός έδρας από την Γκρίμσμπι.

Η Σουίντον ηττήθηκε και από την Γκρίμσμπι με 2-0 εκτός έδρας, δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, πάλι μακριά από την έδρα της.

Αντιθέτως σε αυτήν έχει δύο σερί νίκες στους πιο πρόσφατους αγώνες της, ούσα τελείως αδιάφορη βαθμολογικά, αν και παραμένει αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Σουίντον Στατιστικά

*7/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*19/22 G/G και over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, αν και προηγήθηκε με τον Μπράουν στο 30’, αλλά βρέθηκε να χάνει πριν λήξει το ημίχρονο, με τέρματα που δέχθηκε από τους ΜακΚαν (38’), ΜακΆλιστερ (44’).

Νέα ήττα για την Μόρκαμ, αυτή τη φορά σκοράροντας, με 1-2 εντός έδρας από την ουραγό Φόρεστ Γκριν. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη της, ενώ μακριά από την έδρα της έχει τρεις στους τέσσερις τελευταίους αγώνες.

Βέβαια το αγωνιστικό κομμάτι επηρεάζεται άμεσα από τα εξωαγωνιστικά προβλήματα. Οι παίκτες δεν πληρώθηκαν χθες, και ορισμένοι από αυτούς αποφάσισαν να μην αγωνιστούν στο σημερινό παιχνίδι!

Και ο προπονητής της παραδέχθηκε πως σκέφτεται την αποχώρηση, με το τέλος της σεζόν.