Πρώτη αναμέτρηση για τη φάση των “8” του Κόπα Λιμπερταδόρες, θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα του φιλοξενούμενου. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τα δύο παιχνίδια, η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι, χωρίς τη διεξαγωγή παράτασης.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αναμετρηθεί στα ημιτελικά με το νικητή του ζευγαριού Ατλέτικο Νασιονάλ – Ροζάριο Σεντράλ.

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ

Με τη ψυχή στο στόμα κατάφερε να προκριθεί στα προημιτελικά της διοργάνωσης η Σάο Πάολο, καθώς η Τολούκα αποδείχθηκε πολύ δυνατή αντίπαλος. Η ομάδα του Εντγκάρδο Μπαούσα ταξίδεψε στο Μεξικό για την επαναληπτική μεταξύ τους αναμέτρηση, έχοντας το υπέρ της 4-0 από το πρώτο παιχνίδι. Η ήττα όμως με 3-1 στην έδρα της Τολούκα πιστοποιεί ωστόσο την χαλαρότητα που έδειξαν οι Βραζιλιάνοι στο παιχνίδι αυτό, με αποτέλεσμα να βρεθούν κοντά στον αποκλεισμό. Το μοναδικό τέρμα της Σάο Πάολο στο παιχνίδι, σημείωσε στο 51ο λεπτό ο Μισέλ Μπάστος, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Σεντουριόν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετράει μόνο νίκες στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, έχοντας διατηρήσει το μηδέν στην άμυνα στα τρία από αυτά τα παιχνίδια. Για το σημερινό παιχνίδι, ο Μπαούσα μπορεί να υπολογίζει κανονικά στον Μισέλ Μπάστος, ο οποίος είχε αποχωρήσει τραυματίας από την αναμέτρηση με την Τολούκα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Τολούκα για το Κόπα Λιμπερταδόρες.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Στοιχημάτισε τώρα στο Σάο Πάολο – Ατλέτικο Μινέιρο
Κλικ εδώ

ΑΤΛ. ΜΙΝΕΪΡΟ

Η Ατλέτικο Μινέιρο βρέθηκε στα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες, αφήνοντας εκτός συνέχειας την Ρασίνγκ Κλουμπ, από την Αργεντινή. Μετά τη ”λευκή” ισοπαλία στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, η ομάδα του Ντιέγκο Αγκίρε ήθελε μόνο νίκη στον εντός έδρας επαναληπτικό. Γεγονός που έκανε πράξη, καθώς επικράτησε με 2-1 της Ρασίνγκ, την προηγούμενη εβδομάδα. Ο Κάρλος στο 16′ ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με πέναλτι έξι λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως το τέρμα του Λούκας Πράτο στο 72′ ήταν αυτό που ”λύτρωσε” τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και ακόμη ένα τέρμα, όμως ο Πράτο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι λίγο πριν το φινάλε. Άπαντες θέλουν ακόμη μια πρόκριση στον βραζιλιάνικο εμφύλιο με την Σάο Πάολο, με τον πορτιέρο της ομάδας, Βίκτορ, να δηλώνει πως εάν περάσει η ομάδα του, τότε θα σηκώσει και το τρόπαιο. Δεν έχει καταφέρει να κερδίσει στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αμέρικα Μινέιρο, αποτέλεσμα που της στέρησε την κατάκτηση του Μινέιρο 1, καθώς είχε ηττηθεί στο πρώτο παιχνίδι (2-1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αμέρικα Μινέιρο για το Μινέιρο 1.

Στατιστικό για στοίχημα: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.