*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Λούτον-Πρέστον 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρνλι, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τέγια στο 15’ και το 2-0 ο ίδιος στο 55’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τέγια πετυχαίνοντας χατ-τρικ στο 58’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Πρέστον. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δεν δημιούργησε ιδιαίτερες ευκαιρίες, ενώ παράλληλα δεν μπόρεσε να απειλήσει με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά προβλήματα αμυντικά, τα οποία δεν την αφήνουν σε ησυχία, την ώρα που μεσοεπιθετικά είναι αρκετά αναποτελεσματική, κάτι το οποίο δεν της επιτρέπει να σκοράρει με ευκολία. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από δύο εβδομάδες και θέλει να δείξει ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, γνωρίζοντας όμως πως δεν θα έχει καθόλου εύκολο έργο κόντρα σε μια ιδιαίτερα δυνατή αντίπαλο.

Πρέστον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΟΥΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λοκίερ στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκοντέν στο 45+1’ με πέναλτι.

Μέτρια εμφάνιση για τη Λούτον και δίκαιο μπορεί να θεωρηθεί το ισόπαλο αποτέλεσμα. Είχε μεν ευκαιρίες και απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως πήρε προβάδισμα στο σκορ πιάνοντας στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων στην αρχή του αγώνα, δείχνοντας στη συνέχεια δυσκολία να βρει και πάλι δίχτυα. Στο αμυντικό της κομμάτι δέχθηκε πίεση, αλλά παρέμεινε σε γενικές γραμμές σταθερή, την ώρα που οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια. Παρ’ όλα αυτά υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Να επιστρέψει άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα είναι ο στόχος της, θέλοντας να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της. Δεν έπεισε με την απόδοσή της στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της και απέτυχε να αποσπάσει νίκη, γνωρίζοντας μάλιστα τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου μεταξύ αυτών. Παρ’ όλα αυτά στις εξόδους της είναι σε γενικές γραμμές σκληροτράχηλη και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο, αφού απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα μόλις σε μία από τις τελευταίες πέντε σε όλες της διοργανώσεις.