*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Πλίμουθ 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χάρντι στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Έκουα στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κλαρκ στο 59’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέλινγχαμ στο 67’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Πλίμουθ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ σε διάστημα εφτά λεπτών.

Να αφήσει πίσω την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής είναι ο στόχος της, θέλοντας να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Σε γενικές γραμμές έχει αφήσει εξαιρετικά στοιχεία το τελευταίο διάστημα, σκοράρει συνεχώς τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν. Μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, παραμένει αήττητη εδώ και δέκα αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ βρήκε δίχτυα σε όλους.

Πλίμουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Έσε στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράιτ με πέναλτι στο 67’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 70’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κόβεντρι. Μπορεί να έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη πίεσε έντονα και το ανέτρεψε σε μόλις τρία λεπτά. Στη συνέχεια διατήρησε εύκολα το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία μετά τις νίκες σε κύπελλο και πρωτάθλημα. Ασταμάτητη επιθετικά, μετράει δεκαοκτώ συνεχόμενες αναμετρήσεις στις οποίες βρήκε δίχτυα, όμως στις δέκα πρόσφατες δέχθηκε εξίσου γκολ. Δυνατή ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, μετράει τρεις νίκες στις τελευταίες πέντε εξόδους της σε όλες τις διοργανώσεις (3-1-1), ενώ σχεδόν όλα της τα παιχνίδια έχουν γκολ εκατέρωθεν.