*23η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Σεούλ – Ουλσάν 0-1, Ουλσάν – Σεούλ 2-2

*GG στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Γκουανγκτζού. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Λι Χούι-Γκίουν στο 67′.

Με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να πραγματοποιεί εμφάνιση καριέρας, καταγράφοντας τουλάχιστον τέσσερις άκρως εντυπωσιακές αποκρούσεις, η Ουλσάν πέταξε τρεις βαθμούς στην έδρα της με αντίπαλο την Γκουανγκτζού μεσοβδόμαδα. Παράλληλα έδωσε συνέχεια στο αρνητικό σερί που “τρέχει” (0-1-2), θα πρέπει να γυρίσουμε στις 26 Ιουνίου για να βρούμε την τελευταία νίκη επί της Νταεγκού (1-0 εντός).

Ήταν η τελευταία αναμέτρηση για τον τεχνικό Χονγκ Μγιουνγκ-Μπο,που θα αναλάβει την εθνική Νότιας Κορέας, ενώ στον πάγκο της Ουλσάν θα καθίσει υπηρεσιακός. Αξίζει να σημειώσουμε πως η εν λόγω ήττα έβαλε τέλος σε ένα τρομερό αήττητο σερί 15 αγωνιστικών (11-4-0), σήμερα έχει την ευκαιρία να ρεφάρει απέναντι στη Σεούλ που βρίσκεται στο -9. Στις έντεκα τελευταίες αναμετρήσεις που τη φιλοξένησε σημείωσε οχτώ νίκες και τρεις ισοπαλίες.

ΟΥΛΣΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Νταετζέον. Ο Μλάπα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 7′, απάντησαν οι Τσο Γιουνγκ-Γόοκ (61′) και Λίνγκαρντ (66′).

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πριν καν συμπληρωθούν 10′ στην αναμέτρηση με την Νταετζέον. Στη συνέχεια πήρε τα ηνία δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, ανατρέποντας τα δεδομένα μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Η Σεούλ στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στο 87′ όταν οι φιλοξενούμενοι τράνταξαν το δεξί δοκάρι της.

Επιστροφή στο δρόμο των επιτυχιών για τη Σεούλ, μετά την ήττα που γνώρισε στην έδρα της Τζετζού Γιουνάιτεντ (3-2). Μετράει τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές, φτάνοντας τους 30 βαθμούς βρίσκεται οριακά εντός 6αδας, στο +2 από Γκουανγκτζού και στο +4 από Τζετζού Γιουνάιτεντ. Άλωσε την έδρα της Ουλσάν για τελευταία φορά τον Απρίλιο 2016 (2-1).