*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίβινγκστον-Αμπερντίν 0-0.

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά φιλοξενούμενη στην ήττα από τη Ρέιντζερς με σκορ 1-0, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ταβερνιέρ στο 76’.

Πάλεψε η Αμπερντίν, αλλά δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Χάμπντεν Παρκ. Παρά τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να βρει απειλήσει με καμία την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει. Αμυντικά δέχθηκε πίεση και στα δύο ημίχρονα, υποκύπτοντας εν τέλη στην επανάληψη.

Σαφώς απογοητευμένη ύστερα από την αποτυχία της να κάνει την έκπληξη, αν και γνώρισε πως το έργο της ήταν τρομερά δύσκολο. Την προσοχή της στρέφει πλέον στο πρωτάθλημα, όπου θέλει να μειώσει την απόστασή της από την εξάδα, καθώς και να ξεφύγει παράλληλα από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, σκοράρει με μεγαλύτερη άνεση μπροστά στο κοινό της, όμως λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε το μηδέν στην εστία της.

Αμπερντίν Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Κιλμάρνοκ, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λίβινγκστον. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε όμως με ελάχιστες την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει για ακόμη ένα ματς. Αμυντικά πιέστηκε έντονα, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της μετά από καιρό.

Ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι είναι προ των πυλών για κείνη, καθώς φιλοξενείται από την πιο δυνατή Αμπερντίν. Μπορεί παρ’ όλα αυτά να βρει χώρους και να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες που βγάζει συχνά η αντίπαλός της ώστε να βρει και πάλι την επαφή της με τα δίχτυα. Από την άλλη θα χρειαστεί τεράστια προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού αναμένεται να δεχθεί ασφυκτική πίεση, στην οποία έχει αποδείξει πως δεν μπορεί να κάνει κάτι λιγότερο, παρά να υποκύψει.