*Πλέι άουτ, 9η αγωνιστική

*Βόρειος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: Αιολικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1

*Στην κανονική διάρκεια: Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιολικός 3-1 και Αιολικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1

*Στο κύπελλο (27/9): Αιολικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 (α.α)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Σε κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι, έμεινε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) απέναντι στον Ηρακλή εκτός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική.

Κατέβηκε στο ματς με τον Ηρακλή με βασικό της άξονα την αποφυγή της ήττας και τα πήγε εξαιρετικά, αφού έκλεισε τους χώρους και δεν έδωσε την ευκαιρία στον «Γηραιό» να απειλήσει ιδιαίτερα. Βέβαια, ούτε η ίδια δεν μπόρεσε να δημιουργήσει προϋποθέσεις για κάτι περισσότερο, συνεπώς το τελικό αποτέλεσμα ήταν δίκαιο. Με τις νίκες των βασικών της ανταγωνιστών, έπεσε στην προτελευταία θέση (-1) και πλέον η ανάγκη για νίκη σήμερα είναι επιτακτική προκειμένου να ελπίζει την τελευταία αγωνιστική.

Ιδανικά θα ήθελε να λήξει ισόπαλο το παιχνίδι του Καμπανιακού απέναντι στην Κοζάνη, ούτως ώστε να προσπεράσει και τις δύο και κατ’ επέκταση να έχει το πάνω χέρι. Χωρίς προβλήματα.

Αναγέννηση Καρδίτσας Στατιστικά

*9/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΑΙΟΛΙΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από τον Καμπανιακό εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 19′, ισοφάρισε προσωρινά στο 37′, αλλά στο 57′ δέχτηκε το δεύτερο γκολ.

Υποδέχτηκε τον Καμπανιακό στην άδεια Αριδαία και απέμεινε απλώς η μαθηματική επικύρωση του υποβιβασμού του. Έκανε την προσπάθειά του αλλά με φανερή την απώλεια ηθικού και ψυχολογίας, οι παίκτες του λύγισαν στην επανάληψη. Έτσι, επιστρέφει στην Γ’ Εθνική μετά από μόλις μια σεζόν στην Superleague 2, στην οποία δεν έδειξε έτοιμος αγωνιστικά και διοικητικά. Χαρακτηριστική η απόφαση του προέδρου να μεταφέρει την έδρα της ομάδας στην Αριδαία μεσούσης της σεζόν. Αναμενόμενο να χάσει μέρος της δυναμικής του και να καταρρεύσει μετά τον Φλεβάρη.

Το αγωνιστικό δείχνει να μην απασχολεί κανέναν αυτή την περίοδο και όπως συμβαίνει από την αρχή της σεζόν, δεν έβγαλε ούτε σήμερα αποστολή για το ματς στην Καρδίτσα.