*Στο κύπελλο (19/10): Άλμερε Σίτι – OSS 2-0

*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Χωρίς ισοπαλία τα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (2-0-8).

OSS

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με κάτω τα χέρια και δίχως να προβάλλει καμία αντίσταση στην έδρα της Βίλεμ την προηγούμενη εβδομάδα. Δέχτηκε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, η εικόνα της έδειχνε πως μπορούσε να δεχτεί και άλλα τόσα.

Άνευ κριτικής και σχολιασμού η εμφάνισή της στο Τίλμπουρχ, δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην ψυχωμένη εικόνα που έβγαλε στο παιχνίδι με την Ντε Γκράαφτσαπ που προηγήθηκε χρονικά. Το έλλειμμα ποιότητας που είχε σε σχέση με την αντίπαλό της είναι και αυτό που έκανε και την διαφορά στην μεταξύ τους αναμέτρηση.

Διαθέτει ορισμένα καλά στοιχεία η OSS, τα οποία έχουν αναδυθεί στην επιφάνεια χάρη στην παρουσία του Κλας Βελς στον πάγκο, ωστόσο υπάρχει έλλειμμα σε ποιότητα και βάθος και αυτός είναι ο λόγος που παραμένει τόσο χαμηλά στην βαθμολογία. Μακροχρόνιοι τραυματίες οι Αμπντάτ και Νταβίντ, σε ακόμη ένα θα λείψουν οι Φαν ντερ Σλάους και Κλάιν, στα πιτς και οι Ντέκερ, Λαντάν.

OSS Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Κοίταξε στα μάτια την Τσβόλε και κατάφερε να επιβεβαιώσει την καλή της αγωνιστική κατάσταση, αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας από την πρωτοπόρο μετά και το τελικό 1-1. Παιχνίδι υπομονής και τακτικής, κατάφερε να προηγηθεί στο 71′, αλλά ισοφαρίστηκε τρία λεπτά μετά (74′).

Μπορούσε και την νίκη απέναντι στην Τσβόλε, αφού τόσο στην αρχή του αγώνα όσο και στην τελευταία φάση, έχασε ορισμένες σπουδαίες στιγμές για να βάλει ένα γκολ. Το παιχνίδι γενικά ήταν μέτριο αλλά η ίδια πήρε αυτό που ήθελε, αφού παραμένει αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια (4-2-0). Περιμένει τα πλέι οφ, στα οποία θέλει να βρίσκεται σε τοπ κατάσταση.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο μέσος Ντε Καμπ, μακροχρόνιοι απόντες οι Πίνας, Ποστ, Κορίν και Ματουά. Χάνει το υπόλοιπο της σεζόν ο φορ Χάνσεν.