*12η αγωνιστική

*Τέσσερα σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα του Σαββάτου (22/06)!

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σαπεκοένσε, με τέρμα του Μάρκο Αντόνιο στο 72ο λεπτό.

Η Οπεράριο κέρδισε και την Σαπεκοένσε με 0-1 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας τέταρτη σερί νίκη με το ίδιο σκορ! Οι δύο εξ αυτών είναι στο γήπεδό της, εκεί που είναι αήττητη στο εθνικό πρωτάθλημα, με τρεις νίκες, όλες με σκορ 1-0, και δύο ισοπαλίες, έχοντας δεχθεί γκολ μόνο από την Πόντε Πρέτα!

Διανύει μακράν την καλύτερη της φετινή περίοδο στο εθνικό πρωτάθλημα, ίσως και γενικότερα το 2024! Σίγουρα πάντως είναι η καλύτερη περίοδος με τον Ραφαέλ Γκουνιές στον πάγκο, αφού είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνει τέσσερις σερί νίκες με αυτόν προπονητή, έχοντας αναλάβει τον Οκτώβριο του 2022.

Μεγάλο της “όπλο” η άμυνα, η καλύτερη της κατηγορίας, ούσα εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, στην 3η θέση, αν και ισόβαθμη με τις δύο ομάδες που είναι στην πρώτη και δεύτερη θέση! Και είναι στο +3 από την πέμπτη θέση.

Οπεράριο Στατιστικά

*24/29 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της, 12/14 συνολικά εντός έδρας

*15/17 N/G στα τελευταία παιχνίδια της, 11/14 συνολικά εκτός έδρας

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Πόντε Πρέτα, με τον Ματέους Μπαρμπόσα να ανοίγει το σκορ στο 55’, πριν ο Πάτρικ Μπρέι στο 90’ διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο κέρδισε και την Πόντε Πρέτα με 2-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη μετά από εννιά παιχνίδια, στα οποία δεν είχε κερδίσει, έχοντας βέβαια πέντε ισοπαλίες και μόλις τέσσερις ήττες.

Σε αυτές τις νίκες είναι και η μία και μοναδική μακριά από την έδρα της στο εθνικό πρωτάθλημα, επί της πανίσχυρης Σάντος μάλιστα, στο πιο πρόσφατο εκτός έδρας παιχνίδι της!

Και αυτή διανύει την καλύτερη της φετινή περίοδο, απλά είναι πολύ χαμηλότερα από τη σημερινή της αντίπαλο στο βαθμολογικό πίνακα. Είναι στο δεύτερο μισό του, αλλά στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +4, έχοντας και αγώνα λιγότερο.

Κάτι που οφείλεται στην εμπιστοσύνη που έδειξε η διοίκηση στον Πάουλο Γκόμες, τον προπονητή της ομάδας, παρά τα αρνητικά αποτελέσματα νωρίτερα στη σεζόν.