*1η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Και στα δύο περσινά μεταξύ τους παιχνίδια, η Ηλιούπολη επικράτησε με 1-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β

Προηγούμενο ματς: Σε φιλική αναμέτρηση την περασμένη εβδομάδα, ηττήθηκε με 2-1 από την Καλαμάτα. Δέχτηκε δύο απανωτά γκολ στο 33′ και στο 35′ αντίστοιχα, ενώ απλώς μείωσε στο τέλος (87′).

Ο Ολυμπιακός Β ξεκινάει την σεζόν με αφαίρεση βαθμών (-10), αφού πέρυσι αποχώρησε στα παιχνίδια με Κηφισιά και Καλλιθέα, με αποτέλεσμα ο πέλεκυς να είναι βαρύς για τους Πειραιώτες. Με τον Άριελ Ιμπαγάσα έδειξε εξαιρετικό πρόσωπο μέσα στην προηγούμενη σεζόν, ο Αργεντίνος έδωσε στοιχεία που έλειπαν και απέδωσε επιθετικό ποδόσφαιρο, ενώ έπαιρνε και αποτελέσματα.

Ανάλογη εικόνα έδωσε και στα φιλικά προετοιμασίας που έδωσε, στα κυριότερα κέρδισε τον Λεβαδειακό, αλλά ηττήθηκε από Πανιώνιο και Χανιά. Εκτός αποστολής έμειναν οι Περλέσι, Κατσουλίδης, Κεραμίδας, Σαπουτζής, Μουζακίτης (τραυματίας), Σταυρόπουλος, Κεϊτά και Λιάτσος, ενώ συμπεριλήφθηκε σε αυτή ο Ανδρούτσος από την πρώτη ομάδα.

Ολυμπιακός Β Στατιστικά

*6/7 τελευταία φιλικά του έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Σκοράρει τουλάχιστον δύο γκολ στα 7/8 τελευταία παιχνίδια του

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Προηγούμενο ματς: Μετά από ένα στείρο 0-0 απέναντι στον Λεβαδειακό εντός έδρας, ηττήθηκε στην παράταση με 1-2 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 92′, ισοφάρισε με τον Μάντιτς στο 111′, αλλά λίγα λεπτά μετά δέχτηκε το καθοριστικό δεύτερο τέρμα με πέναλτι (117′).

Συνέχισε από εκεί που σταμάτησε την περασμένη σεζόν η Ηλιούπολη, αφού στο πρώτο επίσημο για φέτος έδειξε εξαιρετικό πρόσωπο παρότι αποκλείστηκε από τον Λεβαδειακό. Βράζουν οι άνθρωποι της ομάδας με την διαιτητική ομάδα του αγώνα, από την οποία έχει πολλά παράπονα και θεωρεί πως καθόρισε το αποτέλεσμα.

Σε γενικές γραμμές είναι μια ομάδα με δυνατότητες, το έδειξε και πέρυσι και δύσκολο να κινδυνέψει. Στόχος η παραμονή και από εκεί και πέρα μια πορεία ανάλογη της περσινής. Τραυματίες οι Βερνάρδος και Λατίνοβιτς.