*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Μπρόμλεϊ – Όξφορντ Σίτι 3-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο.

ΟΞΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Όξφορντ Σίτι έφερε 0-0 εντός έδρας με την Όλνταμ, σε έναν αγώνα που γλίτωσε και από το δοκάρι της σε μία περίπτωση.

Η Όξφορντ Σίτι, αν και ήδη υποβιβασμένη, έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Όλνταμ, η οποία “καίγεται” για βαθμούς και νίκη. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που παίζει στο γήπεδό της και δεν δέχεται γκολ, παρόλο που δεν έχει κανέναν βαθμολογικό στόχο.

Γενικώς έχει 10 ήττες στις 14 τελευταίες αγωνιστικές, έχοντας δεχθεί συνολικά 34 γκολ σε αυτό το διάστημα!

Με αυτά τα αποτελέσματα, αλλά και τα προηγούμενα της, θα ήταν δύσκολο να μείνει στην κατηγορία, επομένως υποβιβάστηκε και μαθηματικά, εδώ και λίγο καιρό, ούσα ουραγός και με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Όξφορντ Σίτι Στατιστικά

*4/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Σόλιχαλ Μουρς, με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Τσικ (23’ πεν.), Άρθουρ (43’), και ένα στο δεύτερο από τον Κράουχαους στο 83ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ επικράτησε 3-0 εντός έδρας της Σόλιχαλ Μουρς, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες που δεν είχε κερδίσει. Μάλιστα ειδικά στο γήπεδό της είχε τέσσερα παιχνίδια να νικήσει, με δύο ισοπαλίες σε αυτο το διάστημα.

Μετά την οριστικοποίηση της συμμετοχής της στα play off, μάλλον θα αποφύγει και τον πρώτο γύρο τους. Είναι πάντα στην τρίτη θέση, θέλει ένα βαθμό για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκριση απευθείας στα ημιτελικά των play off.