*Τοπικό ντέρμπι του Τέξας.

*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στο Κολοράντο. Το 1-0 με αυτογκόλ του Ιμπεάγκα στο 45’, το 2-0 με νέο αυτογκόλ του Χουνκουά. Μείωσε το Ντάλας στο 87’ με τον Μούσα.

«Λίγη» η εμφάνιση του Ντάλας την περασμένη εβδομάδα κόντρα στο Κολοράντο εκτός έδρας, έχασε δίκαια. Καλύτερο το Κολοράντο στο πρώτο ημίχρονο, είχε φάσεις, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα, χρειάστηκε αυτογκόλ για να πάρει αυτό που άξιζε. Έκανε το 2-0 με την έναρξη του δεύτερου μέρους, στη συνέχεια ήταν παθητικό και προστάτευσε το προβάδισμα του, το Ντάλας σκόραρε στο φινάλε, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες κόντρα σε Σιάτλ (0-0) και Σεντ Λούις (0-0), είχαν προηγηθεί τέσσερις διαδοχικές ήττες για το Ντάλας, στις περισσότερες με κακή εικόνα στο αμυντικό κομμάτι. Πορεύεται χωρίς νίκη στα τελευταία εφτά ματς πρωταθλήματος, κέρδισε μόνο στην πρεμιέρα, καταλαμβάνει την 13η θέση της Δύσης.

ΝΤΑΛΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/8 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 5/8 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στο Όστιν. Το γκολ στο 86’ ο Ριγκόνι.

Δεν άξιζε την ήττα την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Όστιν, αυτή ήρθε με γκολ στο φινάλε. Καλύτερο το Χιούστον στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, στο πρώτο ημίχρονο είχε την πρωτοβουλία και καλύτερες στιγμές, το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, αλλά το γκολ δεν ερχόταν. Το Όστιν σκόραρε στο 86’ και προστάτευσε το σκορ μέχρι το φινάλε, η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Επιστροφή στις ήττες για το Χιούστον μετά το εκτός έδρας 2-1 επί της Μινεσότα, είχαν προηγηθεί δύο σερί νίκες με Σαν Χοσέ (2-1) και Κολοράντο (1-0). Μετρά ρεκόρ 4-1-3 στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές, είναι έκτο στη Δύση.