10η αγωνιστική

*Το Νοέμβριο του 2014 η τελευταία νίκη της Νιγκάτα επί της Τόκιο, για το πρωτάθλημα (1-3).

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κιότο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Τανιγκούτσι στο 59ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Νιγκάτα, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι φιλοξενήθηκε από την Κιότο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Αρκετά ανοιχτό και με ευκαιρίες το μεταξύ τους, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια, με την ίδια να παίρνει το ματς στις λεπτομέρειες.

Κάπως έτσι, έφτασε τους δώδεκα βαθμούς και βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης μετά και το 1/3 του πρωταθλήματος. Πανηγύρισε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-2-1). Δεν αναφέρθηκαν πιθανές απουσίες.

Νιγκάτα Στατιστικά

*Under 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 14ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με το πέναλτι του Ογκασίβα στο 21′, τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τόκιο, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι υποδέχθηκε τη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Αποτέλεσμα που δε συνάδεια και με την εικόνα του ματς, καθώς σε γενικές γραμμές ήταν ανώτερη και αυτή που απειλούσε περισσότερο, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1.

Μετά και από αυτή την απώλεια, παραμένει στους δώδεκα βαθμούς μέχρι τώρα και σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο, της οποίας όμως υπερτερεί. Πήρε ένα διπλό στις τέσσερις φετινές εξόδους της (1-2-1). Εξέτισε την τιμωρία του ο Ανζάι και υπολογίζεται κανονικά και πάλι.