*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Καβασάκι – Ναγκόγια 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο στο 80′.

Τέλος στο νικηφόρο σερί των τεσσάρων αγώνων πρωταθλήματος έβαλε η Ναγκόγια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Βρέθηκε πίσω σχετικά νωρίς στο ματς και παρότι είχε ευκαιρίες μέχρι την ανάπαυλα, δεν πέτυχε κάτι. Πιο παθητική στο δεύτερο ημίχρονο, προς το φινάλε δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Παρά την απώλεια της αυτή, διατηρείται στην τρίτη θέση της κατάταξης και στο -4 από την πρωτοπόρο Γιοκοχάμα Μαρίνος. Εντός έδρας πάντως παραμένει αήττητη, έχοντας απολογισμό πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες μέχρι τώρα. Συμπλήρωσε κάρτες ο Γιονεμότο και θα εκτίσει τιμωρία στο σημερινό Ναγκόγια – Καβασάκι.

Ναγκόγια Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ουράβα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 53′, για να ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα με το αυτογκόλ του Νισικάβα. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 78′, όταν και αποβλήθηκε ο Κοζούκα.

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Καβασάκι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι φιλοξενήθηκε από την Ουράβα, με την οποία έμεινε στο 1-1. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και παρότι βρέθηκε πίσω στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ισοφάρισε άμεσα με ένα αυτογκόλ. Προς το φινάλε έγινε πιο παθητική, μένοντας και με παίκτη λιγότερο.

Πρώτη απώλεια, μετά τις δυο νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Κασίβα (2-0 εντός) και Χιροσίμα (1-0 εντός), ενώ με το βαθμό που απέσπασε έφτασε τους 15 συνολικά και διατηρείται στα μέσα της κατάταξης. Αγνοεί το διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-2). Εκτίει τιμωρία ο Καζούκι Κόζουκα, που αποβλήθηκε κόντρα στην Ουράβα.