*Εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής

*Η Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα είναι αήττητη στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της κόντρα στη Ριονέγκρο (3-3-0).

*2-3 γκολ ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΑΤΛ. ΜΠΟΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στην Κορτουλούα. Προηγήθηκε με τον Καμπαγέρο στο 9’, έκανε το 0-2 με τον Γκαρσές στο 84’.

Επιβεβαίωσε ό,τι βρίσκεται σε καλή κατάσταση και πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Κορτουλούα. Μπήκε μπροστά στο σκορ πριν το πρώτο δεκάλεπτο, είχε πολλή ένταση στο παιχνίδι της και πριν την ανάπαυλα κιτρινήστηκαν τέσσερις ποδοσφαιριστές της. Απέφυγε το γκολ στο δεύτερο μέρος και “κλείδωσε” τη νίκη με δεύτερο τέρμα στο φινάλε.

Επιστροφή στις νίκες για την Μπουκαραμάνγκα, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με την Όνσε Κάλδας, διεύρυνε το αήττητο στα έξι παιχνίδια (4-2-0), είναι στο -2 απ’ την 8άδα και τα πλέι οφ για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας. Στη συνολικά βαθμολογία απέχει πέντε πόντους απ’ την 5άδα και την έξοδο στο Σουνταμερικάνα. Νίκησε στα 4/6 εντός έδρας παιχνίδια της στο Κλαουσούρα. Παραμένει γεμάτο το απουσιολόγιο, επανέρχεται ο χαφ Σουμπέρο.

ΑΤΛ. ΜΠΟΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα τρία τελευταία ματς.

ΡΙΟΝΕΓΚΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Ντεπόρτες Τολίμα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 13’, δέχθηκε το 0-2 στο 72’, μείωσε με τον Πουέρτα στο 90’+3’.

Το αήττητο σερί της στο Κλαουσούρα διακόπηκε μετά την ήττα στην έδρα της απ’ τη Ντεπόρτες Τολίμα. Την αδικεί το τελικό σκορ, μπορούσε να πάρει το “Χ”, έκανε κακό πρώτο ημίχρονο και πήγε με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος αύξησε την πίεση της, αλλά το 0-2 έκανε πιο ζόρικο το έργο της και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ στις καθυστερήσεις. Είχε προηγηθεί αήττητο οκτώ αγώνων για τη Ριονέγκρο (5-3-0), παρέμεινε οριακά εντός 8άδας, θα δώσει μάχη για να διατηρηθεί εκεί προκειμένου να παίξει στα πλέι οφ για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας. Είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της στο Κλαουσούρα (2-2-0), στις τρεις εξ αυτών κράτησε ανέπαφη την εστία της. Εξέτισε ο αμυντικός χαφ Καστάνιο.