*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φούλαμ-Μπάρνσλεϊ 4-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Στόουκ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κίνα στο 70’, όμως δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Μπάκερ στο 90+5’.

Πολύ μέτρια, αλλά αποτελεσματική εμφάνιση για τη Μπάρνσλεϊ κόντρα στη Στόουκ. Ήταν περισσότερο δημιουργική στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα και έμεινε στο μηδέν. Στην επανάληψη είχε μόλις μία ευκαιρία ουσιαστικά, την οποία κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ. Αμυντικά δέχθηκε αρκετή πίεση και υπέκυψε στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, χάνοντας πολύτιμους βαθμούς.

Πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί η Μπάρνσλεϊ προκειμένου να ξεπεράσει το πολύ δύσκολο εμπόδιο της Φούλαμ. Έχει βελτιώσει αισθητά την εικόνα της στις τελευταίες αναμετρήσεις, όμως παραμένει αρκετά επιρρεπής σε λάθη αμυντικά και αυτό μπορεί να τη κοστίσει. Μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία στις πέντε πρόσφατες αγωνιστικές, έχοντας σκοράρει 6 φορές, ενώ έχει μαζέψει τη μπάλα από τα δικά της δίχτυα εξίσου 6. Χρειάζεται βαθμούς στις περισσότερες από τις αγωνιστικές που απομένουν, προκειμένου να βρεθεί εκτός της ζώνης του υποβιβασμού.

Μπάρνσλεϊ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΦΟΥΛΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σουόνσι, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μάνινγκ στο 42’, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται ανοίγοντας το σκορ με τον Μίτροβιτς στο 46’. Το 0-2 ο Καμπάνγκο με αυτογκόλ στο 52’ και το 0-3 ο Ριντ στο 73’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Πιρόε στο 75’, ενώ το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Γουίλιαμς με δύο δικά του γκολ στο 77’ και στο 85’.

Τέταρτη διαδοχική νίκη για τη Φούλαμ, αυτή τη φορά απέναντι στη Σουόνσι. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, σκοράροντας πολλές φορές, όμως και πάλι δεν μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει η Φούλαμ. Η μηχανή των γκολ δεν σταματάει με τίποτα, συνεχίζει και σκοράρει σε κάθε αναμέτρησή της, ενώ έχει δείξει και βελτίωση στο αμυντικό της κομμάτι. Πολύ καλή η εικόνα της και στις εξόδους της, καθώς μετράει τέσσερις νίκες σε πέντε ματς, οι οποίες είναι όλες για το πρωτάθλημα. Η διαφορά της από τις υπόλοιπες θέσεις όλο ένα και ανεβαίνει, με αποτέλεσμα κάθε νίκη να τη φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.