*Μετρούν 7/10 επίσημα παιχνίδια με under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Μουσκρόν – Σιντ-Τρούιντεν στην Goalbet
goalbet-logo

ΜΟΥΣΚΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μουσκρόν επέστρεψε στη δράση, μετά την αποχή λόγω κρουσμάτων Covid-19, με νέο τεχνικό στον πάγκο και φαίνεται να αλλάζει η εικόνα της προς το θετικό. Απέσπασε σπουδαία ισοπαλία, εντός έδρας, κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ (0-0), με τους παίκτες του νεοφερμένου Σιμάο να παίρνουν πολύ καλό βαθμό στην ανασταλτική λειτουργία. Μία νίκη και μία ισοπαλία τα θετικά αποτελέσματα στη μέχρι τώρα θητεία του Πορτογάλου προπονητή.

Η νίκη ενάντια στη Σερκλ Μπριζ και μάλιστα εκτός έδρας, με σκορ 1-2, την προηγούμενη εβδομάδα, ήταν μόλις η πρώτη στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης, όμως πλέον “ανασαίνει” αισιόδοξα και μετρά δύο ματς λιγότερα. Στο αγωνιστικό κομμάτι, δεν υπολογίζεται ο στόπερ Ντάμπιλα καθώς και οι μέσοι Σάγκλικ, Νλαντού, που δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζουν. Δεν επιλέχθηκε επίσης ο μέσος Μοχαμέντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο την Κλαμπ Μπριζ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή μπάλας, ωστόσο η ομάδα του Σιμάο έκλεισε καλά τους χώρους και δεν επέτρεψε τη δημιουργία πολλών φάσεων από την Κλαμπ Μπριζ.

ΜΟΥΣΚΡΟΝ Στατιστικά

*3/5 ματς τελευταία με N/G (δες το στη goalbet)

*3/5 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 γκολ

*8 σερί αναμετρήσεις με under 2.5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΙΝΤ-ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σιντ-Τρούιντεν ακόμα πασχίζει να βρει σταθερότητα, να κάνει ένα θετικό σερί και να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Έφτασε κοντά στο να επιστρέψει στις νίκες στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, όμως ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τη Βάασλαντ-Μπέβερεν (1-1). Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία και μάλιστα με γκολ εκατέρωθεν για το συγκρότημα του Μάσκατ, που δεν έχει νίκη για τρία ματς στη Jupiler League.

Στη μέχρι τώρα πορεία τους, τα “Καναρίνια” είχαν ως σημείο αναφοράς τον Ιάπωνα επιθετικό Σουζούκι, ωστόσο δείχνει σε καλή κατάσταση τελευταία και ο Ναζόν που έφτασε επίσης τα τέσσερα τέρματα. Δεν έχει κάνει ακόμα ντεμπούτο ο 19χρονος Βαγιαννίδης, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στην αποστολή για το προσεχές ματς. Δεν υπολογίζονται οι Κονατέ, Μάε, οι οποίοι έχασαν και το προηγούμενο εξαιτίας τραυματισμών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με αντίπαλο τη Βάασλαντ-Μπέβερεν εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 7’ ο Πολ Γκαρθία σκόραρε για το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Κοϊτά ισοφάρισε και έδωσε το βαθμό στους φιλοξενούμενους.