*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Άσκολι – Μόντσα 1-1

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΟΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Κόμο. Τα γκολ σημείωσαν οι Τσέρι (55′) και Λα Γκουμίνα (80′).

Τι κι αν είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης; Η Μόντσα σπατάλησε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει και να φύγει με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Κόμο, γνωρίζοντας τελικά την ήττα στο μεταξύ τους ντέρμπι με 2-0! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κόντρα στη ροή της αναμέτρησης, γκολ που βραχυκύκλωσε τους ποδοσφαιριστές του προπονητή Στρόπα.

“Οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά, η Άσκολι έρχεται στο γήπεδό μας όντας σε αγωνιστική άνοδο”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο τελευταίος για την αποψινή καθοριστικής σημασίας αναμέτρηση, στην προσπάθεια που κάνουν οι “μπιανκορόσι” για απευθείας άνοδο. Εξέτισαν κι επιστρέφουν στην αποστολή οι Περέιρα και Μολίνα.

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΣΚΟΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Πορντενόνε. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μπατσιρότο στο 84′.

Δυσκολεύτηκε σημαντικά, αλλά κατάφερε να επιβεβαιώσει τον τίτλο του φαβορί που έφερε με αντίπαλο την ουραγό Πορντενόνε (1-0 εντός). Ο λόγος για την Άσκολι που πανηγύρισε την τρίτη νίκη της σε τέσσερις αγωνιστικές, συγκεντρώνοντας παράλληλα 52 βαθμούς που την διατηρούν εντός της ζώνης των πλέι οφ.

“Οι ποδοσφαιριστές αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, είχαμε πολλά προβλήματα με τον κορωνοϊό. Ήταν δύσκολο να διαχειριστούμε την κατάσταση, αλλά τα καταφέραμε”, είπε ο προπονητής Σοτίλ. Οι “δρυοκολάπτες” δεν σημείωσαν ισοπαλία στις δέκα τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές, έχοντας απολογισμό έξι νίκες και τέσσερις ήττες. Στην αποστολή βρίσκονται και πάλι οι σημαντικοί Λεάλι, Μαίστρο και Ντιονίζι.