*12η αγωνιστική

*Η Λουντογκόρετς παραμένει αήττητη στα έντεκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (7-4-0) με αντίπαλο τη Λέφσκι Σόφιας σε όλες τις διοργανώσεις.

Λουντογκόρετς – Λέφσκι Σόφιας στον Stoiximan

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το 2Χ2 έκανε η Λουντογκόρετς στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, επικρατώντας εκτός έδρας με το επιβλητικό 3-0 της Φερεντσβάρος την Πέμπτη (3/10). Στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης ο Λουκόκι έκανε το 1-0, προτού ο Ράφαελ Φόρστερ διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 40′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο τελευταίος με το δεύτερο προσωπικό γκολ του στο 64′.

Στο πρωτάθλημα η Λουντογκόρετς αποτελεί τη μοναδική αήττητη ομάδα μετά από έντεκα αναμετρήσεις (8-3-0/ 17-4 τα γκολ). Πανηγύρισε τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες, την προηγούμενη βδομάδα έκαμψε την αντίσταση της Ντούναβ (1-0 εκτός έδρας). Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Κεσερού στο πρώτο ημίχρονο και το 23′.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Φερεντσβάρος για το Γιουρόπα Λιγκ.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ Στατιστικά

*NG & under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στον Stoiximan)

*Κράτησε το μηδέν στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα προγνωστικά Βουλγαρίας (Κλικ Εδώ)

ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μόλις ένα βαθμό πίσω από την αποψινή αντίπαλό της Λουντογκόρετς βρίσκεται η Λέφσκι Σόφιας, την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Μπότεφ Βράτσα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 12′ με το γκολ του Εϊγιόλφσον, προτού ο Ρομπέρτα διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 27′.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 61′ ο Γκένοφ μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παουλίνιο στο 87′. “Ήταν μία δύσκολη μάχη για εμάς, φτάσαμε στη νίκη με κόπο. Η νίκη κόντρα στη Λουντογκόρετς είναι εξίσου σημαντική με αυτή κόντρα στη Βίτοσα”, υπογράμμισε ο προπονητής Χούμπτσεφ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Μπότεφ Βράτσα για το πρωτάθλημα.