*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαπεκοένσε – Κρουζέιρο 0-2

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Λοντρίνα, με μεγάλη ανατροπή προς το τέλος, αφού βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μαντάτσα στο 67’, έπειτα από λάθος του γκολκίπερ της και ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχε γλιτώσει από το δοκάρι της. Αλλά ισοφάρισε με αυτογκόλ του Σάιμον στο 85’, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Ροντόλφο στο 90’.

Η Κρουζέιρο κέρδισε και την Λοντρίνα με 1-2 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, τέταρτη στους έξι τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Και στο γήπεδό της όχι απλά παραμένει αήττητη στο εθνικό πρωτάθλημα, έχει 11/11 νίκες, έχοντας δεχθεί γκολ μόλις σε δύο παιχνίδια!

Είναι πάντα πρωτοπόρος και μάλιστα έχει σημαντική απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +9 για την ακρίβεια, από την δεύτερη θέση, και είναι πάντα πολύ μακριά, στο +18 συγκεκριμένα, από την 5η θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, ενώ έχει ακόμη την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Λέο Παϊς, Γουίλιαν Ολιβέιρα, Ζοάο Πάουλο, ο γκολκίπερ Γκάμπριελ Μπραζάο και οι επιθετικοί Ζάζα, Ραφαέλ Σίλβα, χτύπησε και ο επιθετικός Στένιο που θα λείψει επίσης.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/16 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

* Εχει 15/20 N/G εντός έδρας, 9/11 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε έφερε 2-2 εντός έδρας με την Νοβοριζοντίνο, σε έναν αγώνα που ισοφάρισε δύο φορές την αντίπαλο της. Αρχικά βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ρονάλντο στο 2’, έχασε πέναλτι έξι λεπτά αργότερα, αλλά ισοφάρισε με τον Αλισον Φαρίας στο 28’. Και παρόλο που το δεύτερο γκολ το δέχθηκε στο 89’ από τον Ντιέγκο Κιρίνιο, ισοφάρισε στο 90’ με τον Τόμας, γλιτώνοντας την ήττα στις καθυστερήσεις σε μία φάση της αντιπάλου της από το δοκάρι της!

Η Σαπεκοένσε αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας κόντρα στην Νοβοριζοντίνο, αν και χρειάστηκε δύο φορές να ισοφαρίσει την αντίπαλο της. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ισοπαλία, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με μόλις μία νίκη.

Είναι πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 15η θέση του, αλλά παραμένει σε απόσταση βολής από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +2 συγκεκριμένα.

Τραυματίες και απόντες είναι ο μέσοι Μαρσέλο Φρέιτας, Ντέρεκ, Μπετίνιο, οι αμυντικοί Μαϊλτον, Φραζάν και ο επιθετικός Ορεζουέλα και επιστρέφουν από τιμωρία ο αριστερός μπακ Φερνάντο και ο επιθετικός Περότι, αν και ο τελευταίος έχει κάποιες ενοχλήσεις και θα λείψει. Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Βίκτορ Ράμος.