*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι – Κρόουλι 2-3

* 5/7 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

*Η Κρόουλι για να παίξει στα play off, πρέπει να κερδίσει και να μην νικήσει η Μπάροου ή να χάσει η Κρου ή να χάσει η Ντονκάστερ. Αν φέρει ισοπαλία, μπορεί να το πετύχει, αν χάσει η Μπάροου με δύο γκολ διαφορά.

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Γκρίμσμπι

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σάτον, ανοίγοντας το σκορ με τον Κέλι στο 42ο λεπτό, πριν ισοφαριστεί από τον Λάκιν στο 48’. Και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σάντερσον στο 79’, όμως ισοφάρισε με τον Λόλος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κρόουλι “αυτοκτόνησε” και από εκεί που κρατούσε την τύχη στα χέρια της, τώρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Εφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σάτον, αν και έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, μάλλον πρέπει να αισθάνεται ικανοποιημένη με τον έναν βαθμό.

Γενικώς πάντως έχει μόλις τέσσερις ήττες και οκτώ νίκες στα 16 τελευταία παιχνίδια της.

Πλέον θέλει δική της νίκη και συνδυασμό άλλων αποτελεσμάτων για να πετύχει τον στόχο της.

Κρόουλι Στατιστικά

*8/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*9/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σουίντον, αν και άργησε να σκοράρει. Προηγήθηκε με τον Σμιθ στο 75’, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Γουίλσον στο 85’.

Επιστροφή στις νίκες για την Γκρίμσμπι, που κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σουίντον, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια, όπου μία χάνει και μία κερδίζει, εναλλάξ.

Αν συνεχιστεί αυτό το μοτίβο, είναι η ώρα της ήττας της. Πάντως αυτό το αποτέλεσμα εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της.

Μακριά από την εδρα της έχει μόλις δύο νίκες και 12 ήττες σε 26 αγώνες. Γενικά έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.