*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, καθώς το “Stade Guy Piriou” δεν πληροί τις προϋποθέσεις.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ροντέ – Κονκαρνό 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΟΝΚΑΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Μπαστιά, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 52ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις. Στο 72′ αποβλήθηκε ο Μουσιτί-Οκό.

Χωρίς νίκη παρέμεινε για δέκατο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος η Κονκαρνό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Λε Μινιάν φιλοξενήθηκε από τη Μπαστιά, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Μπορεί να μην ήταν ιδιαίτερα απειλητική, ωστόσο έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της για ένα ημίχρονο, πριν παραδοθεί εν τέλει στην ανωτερότητα της.

Αυτό ήταν και το τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι που δεν κατάφερε να σκοράρει. Διατηρείται έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης, στο -4 από την παραμονή. Δεν επικράτησε σε κανένα από τα έξι τελευταία της ως γηπεδούχος (0-3-3).

Κονκαρνό Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

ΡΟΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Παρί, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα στο 36ο λεπτό, χάρη σε ένα αυτογκόλ.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Ροντέ, μετά και το εντός 2-0 επί της Οσέρ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ υποδέχθηκε την Παρί, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της και παρότι είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, ευτύχησε να προηγηθεί κόντρα στη ροή, με ένα αυτογκόλ. Δέχθηκε αρκετή πίεση στην πορεία, στην οποία άντεξε για να πάρει το τρίποντο.

Κάπως έτσι, πέρασε μόνη τέταρτη στην κατάταξη, εκμεταλλευόμενη και τα υπόλοιπα αποτελέσματα. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Δέχθηκε γκολ και στις τρεις πιο πρόσφατες εξ αυτών.