18η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας σήμερα

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ομίγια, για το κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Γιασίντα στο 24ο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 53′ με τον Γιαμασάκι.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και επτά παιχνίδια, η Κιότο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Ενδεχομένως και να αδικείται από αυτό το τελικό αποτέλεσμα, καθώς ήταν αρκετά πιο δραστήρια, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 1-1 με τη Ναγκόγια, οπότε και παραμένει ουραγός, με έντεκα βαθμούς. Ηττήθηκε στα 7/8 φετινά εντός της, στα οποία είχε και μια ισοπαλία. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 2-0 της Ομίγια, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

Κιότο Στατιστικά

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Τοσίγκι, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Κιμ (9′) και Ιζούμα (16′), δέχθηκε τη μείωση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά βρήκε και τρίτο τέρμα στο 65′ με τον Χάρα.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σαπόρο στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από την Τόκιο Βέρντι, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 5-3. Σε ένα ματς που τα είχε όλα, δεν ήταν ικανή να αποσπάσει κάτι καλύτερο, παρότι προσπάθησε αρκετά.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Κασίβα (2-1 εκτός) και Κασίμα (0-3 εντός), φτάνοντας τις πέντε στις έξι τελευταίες στροφές (1-0-5). Γεγονός που την αφήνει στις ουρά της κατάταξης, μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο. Αγνοεί το διπλό σε οκτώ εξόδους (0-3-5). Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 3-1 της Τοσίγκι, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.