*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κιλμάρνοκ-Σεντ Μίρεν 1-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Μίρεν-Κιλμάρνοκ 0-1.

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 3-1, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΓκραθ στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σίνι στο 33’. Το 2-1 πέτυχε ο Άρμστρονγκ στο 41’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φίντλεϊ με αυτογκόλ στο 66’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κιλμάρνοκ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, κατάφερε να εκμεταλλευτεί μόνο μία από αυτές, σκοράροντας στο πρώτο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Την απόλυτη προσοχή της στο πρωτάθλημα στρέφει πλέον και στο να ολοκληρώσει το στόχο της που δεν είναι άλλος από το να παραμείνει εντός εξάδας. Τρεις αγωνιστικές έμειναν για το τέλος της κανονικής διάρκειας, με τη σημερινή να είναι από τις πιο σημαντικές, αφού μπορεί να κρίνει στο ποια θέση είναι πιο πιθανό να τερματίσει στη συνέχεια. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά παραμένει μόνιμα μαχητική και ταυτόχρονα αποτελεσματική μεσοεπιθετικά, σκοράροντας σε όλες τις αναμετρήσεις της. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, καθώς δυσκολεύεται πάρα πολύ να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.

Κιλμάρνοκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπάρον στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ο’Χάρα με πέναλτι στο 90+6’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ολουσάνγια στο 90+7’.

Καλή εμφάνιση και νίκη στο τέλος για τη Σεντ Μίρεν. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια πίεσε ασφυκτικά και εν τέλη στις καθυστερήσεις ισοφάρισε αρχικά από την άσπρη βούλα, ενώ ελάχιστα αργότερα ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Με ανεβασμένη ψυχολογία, καθώς και με μεγαλύτερη προετοιμασία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι ανεβασμένη και αγωνιστικά, σκόραρε με συνέπεια στις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της, όμως σε μόλις μία κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της. Θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα σήμερα, καθώς οι γηπεδούχοι σπάνια δεν σκοράρουν και ειδικά μπροστά στο κοινό τους. Έχει την ευκαιρία με νίκη να πάρει διαφορά «ασφαλείας» από τη σημερινή της αντίπαλο, φτάνοντας ένα βήμα πιο κοντά στο να τερματίσει εντός τετράδας.