* “2-3 γκολ” τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Αντάλιασπορ.

Αγνώριστη τακτικά στο ταξίδι της Αττάλειας, ουδέποτε έπαιξε τόσο συντηρητικά με τον Ουγκουρλού στον πάγκο από την πρώτη του θητεία.

Προφανώς κλονίστηκε το πλάνο από την 4αρα στην Σαμσούντα και την Τετάρτη έπαιξε κυνικά, με πρωταρχικό στόχο την καταστροφή του αντίπαλου παιχνιδιού. Τα κατάφερε περίφημα, αφού οι γηπεδούχοι απέτυχαν να δημιουργήσουν, η μοναδική τους ευκαιρία προέκυψε στο φινάλε σε αντεπίθεση.

Η ίδια είχε τρεις δυνατές στιγμές για προβάδισμα σε απανωτά κόρνερ που κέρδισε στο ξεκίνημα της επανάληψης, ήταν συνολικά καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο.

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες παραμένουν οι Μπαστιέν (μέσος), Γεσιλγιούρτ (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ) που δεν ταξίδεψαν ούτε στην Αττάλεια.

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 8/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΙΖΕΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (5-1) επί της Πεντίκσπορ. Ο Ακμπουνάρ (9’) άνοιξε το σκορ για την Πεντίκασπορ, αλλά η Ρίζεσπορ γύρισε το παιχνίδι με Γκάιτς (16’, 54’), Κεσέρ (41’) και Βαρεσάνοβιτς (45+1’, 58’).

Εκμεταλλεύτηκε για ακόμη μία φορά την έδρα της η ομάδα της Ριζούντας, ήταν χορταστική η επιθετική της λειτουργία στη μάχη των νεοφερμένων στην κατηγορία και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα της Super Lig.

Πλήρωσε ακριβά ένα εύκολο λάθος στο build up για το προβάδισμα των φιλοξενούμενων, αλλά η αντίδραση ήταν πειστικότατη. Επιτέθηκε γρήγορα, κάθετα, πίεσε καίρια και ουσιαστικά “κλείδωσε” τη νίκη πριν την ανάπαυλα. Έκανε θραύστη στις επιθετικές μεταβάσεις, εκμεταλλεύτηκε όλα τα κενά των αντιπάλων μετά την ισοφάριση.

“Πρέπει να διατηρήσουμε τον ενθουσιασμό.” δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο κόουτς Παλούτ, ο οποίος παρέταξε την ομάδα του δίχως τα δύο βασικά στόπερ.

Επιστρέφει σήμερα από τιμωρία ο Τοπτσιού, παραμένει εκτός ο τραυματίας Μόκσι. Επιπλέον, χάνει δεύτερο σερί ο βασικός κίπερ Ακκάν.