*2η αγωνιστική

*Τρία σερί G/G και over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΓΚΡΕΜΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρέμιο έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Βάσκο Ντα Γκάμα, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο, από τους Ντέιβιντ (24’), Ματέους Καρβάλιο (37’), καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Γκουστάβο Μάρτινς στο 68’.

Μετά από τις δύο ήττες για τις πρώτες ισάριθμες αγωνιστικές του ομίλου στο Κόπα Λιμπερταδόρες, η Γκρέμιο ξεκίνησε με το “αριστερό” και το εθνικό πρωτάθλημα, χάνοντας με 2-1 εκτός έδρας από την Βάσκο Ντα Γκάμα.

Βέβαια είχε πάρα πολλά παράπονα από τη διαιτησία, δικαιολογημένα, αν κρίνει κάποιος από το γεγονός πώς ο διαιτητής του αγώνα ήταν ένας από τους τρεις που τιμωρήθηκαν από τον ομοσπονδία μετά το τέλος της αγωνιστικής!

Ευτυχώς που ανάμεσα σε όλες αυτές τις ήττες υπήρξε και η κατάκτηση του πολιτειακού πρωταθλήματος για να απαλύνει λίγο τις “πληγές” της ομάδας. Και ο κόσμος της είναι πάντα στο πλευρό της, αφού χθες ανακοινώθηκε πώς ξεπέρασε τα 120.000 μέλη στα κοινωνικά δίκτυα στον επίσημο λογαριασμό της.

Γκρέμιο Στατιστικά

*3/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/10 G/G εντός έδρας.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Κουιάμπα, σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τους Πάμπλο (23’), Κανόμπιο (37’), Γκοντόι (39’), Μαστριάνι (81’).

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Ατλέτικο Παραναένσε και στο εθνικό πρωτάθλημα, αφού διέλυσε με 4-0 εντός έδρας την Κουιάμπα, δείχνοντας κάποιες από τις διαθέσεις της.

Βέβαια πάντα ήταν δυνατή στην έδρα της, το θέμα είναι να δείξει την ίδια δυναμική και μακριά από αυτό, κάτι που έκανε στο πολιτειακό της πρωτάλημα. Γενικότερα, σε 20 αγώνες φέτος, έχει μόνο μία ήττα και 15 νίκες, οκτώ σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Ο Κούκα, που έχει 8/8 νίκες στον πάγκο της ομάδας, θα ανακοινώσει την ενδεκάδα λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, αναλόγως με την φυσική κατάσταση που θα βρίσκονται οι παίκτες του.