*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Γουίγκαν 4-1.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πόρτσμουθ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσάμπερς στο 22’ και διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μαγκένις στο 83’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γένγκι στο 85’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Γουίγκαν. Παρά την πίεση που δέχθηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, παρέμεινε σταθερή, υποκύπτοντας μόνο στα τελευταία λεπτά, όπου είχε ήδη κριθεί ουσιαστικά το τρίποντο, αφού νωρίτερα εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της με νίκη θέλει και έχει την ευκαιρία να το πετύχει, αφού εκτός από το πλεονέκτημα έδρας, βρίσκει μπροστά της την τρομερά ασταθή Μπρίστολ Ρόβερς. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα που έχει η αντίπαλός της, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά παράλληλα θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού τα παραμελεί μονίμως και οι φιλοξενούμενοι κάθε άλλο παρά ακίνδυνοι είναι μεσοεπιθετικά.

Γουίγκαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πιτέρμπορο, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ράνταλ στο 41’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Τζόουνς στο 90+5’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε εύκολα την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, παρ’ όλα αυτά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, επιστρέφοντας στις νίκες, δίνοντας παράλληλα χαρά στους φιλάθλους της που θα την ακολουθήσουν. Δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, καθώς βγάζει πάρα πολλές αστάθειες στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ. Από την άλλη φάνηκε να βρίσκει ρυθμό μεσοεπιθετικά στις τελευταίες αναμετρήσεις της, όμως απέτυχε ξανά να σκοράρει στο προηγούμενο παιχνίδι κόντρα στην Πιτέρμπορο.