*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Στόκπορτ, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Σμιθ στο 17’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μόρισον στο 23’.

Καλή εμφάνιση και άνετη νίκη-πρόκριση για τη Γουίγκαν. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα από νωρίς, το οποίο και διατήρησε ως το τελευταί σφύριγμα.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο, προέρχεται από διαδοχικά θετικά αποτελέσματα και έχει βρει ρυθμό. Σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της και ειδικά μπροστά στο κοινό της, ενώ είναι φανερά βελτιωμένη αμυντικά, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τρεις από τις τέσσερις πρόσφατες. Έχει αποφύγει από νωρίς τις τελευταίες θέσεις, δείχνοντας πως η αφαίρεση βαθμών που της επιβλήθηκε στην αρχή της σεζόν να μην την πτοεί καθόλου.

Γουίγκαν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κέμπριτζ, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μαντρόιου στο 16’ με πέναλτι και το 0-2 ο Ντάφι στο 32’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Βέιλ στο 85’.

Πολύ καλή εμφάνιση και εμφατική νίκη για τη Λίνκολν. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, βρίσκοντας εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.

Βελτιωμένη αυτό το διάστημα, φαίνεται να βρίσκει και πάλι ρυθμό, έχοντας βρει ξανά την επαφή της με τα δίχτυα. Δύσκολο το έργο της, καθώς φιλοξενείται από μια αρκετά πιο δυνατή αντίπαλο, ενώ δύσκολα κρατάει το μηδέν στην εστία της. Μαχητική μακριά από το γήπεδό της, μετράει τρεις νίκες και μία ισοπαλία στις τελευταίες πέντε, ενώ βρίσκεται στο -3 από την εξάδα, έχοντας όμως και δύο αγωνιστικές παραπάνω.