38η αγωνιστική (τελευταία)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς κάποιο περιορισμό στον αριθμό θεατών.

*Μόνο νίκη θέλει η Γκρέμιο, σε συνδυασμό με ήττα για τις Μπαΐα και Ζουβεντούδε, για να παραμείνει στην κατηγορία, καθώς υπερτερεί σε πιθανή ισοβαθμία. Αδιάφορη η πρωταθλήτρια Ατλέτικο Μινέιρο.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Μινέιρο – Γκρέμιο 2-1

ΓΚΡΕΜΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, μετά και τη νίκη επί της Σάο Πάολο (3-0 εντός), η Γκρέμιο παρέμεινε αήττητη. Για την ακρίβεια, την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Βάγκνερ Μαντσίνι φιλοξενήθηκε από την Κορίνθιανς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μπορεί να είχε λιγότερη κατοχή από την αντίπαλό της, ωστόσο την “κοίταξε στα μάτια” και δημιούργησε ευκαιρίες, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι δίκαιο.

Παραμένει έτσι εντός επικίνδυνης ζώνης, με 40 βαθμούς, στο -3 από τη ζώνη παραμονής και τις Μπαΐα και Ζουβεντούδε, τις οποίες περιμένει να ηττηθούν απόψε και σε συνδυασμό με δική της νίκη, να εξασφαλίσει την παραμονή της. Αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός της, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Συμπλήρωσαν κάρτες οι Πέδρο Ζερομέλ και Βάλτερ Κάνεμαν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κορίνθιανς, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Ντιέγκο Σόουζα στο 39′, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε.

Γκρέμιο Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην στοιχιμαν)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει εδώ και εννέα αναμετρήσεις η Ατλέτικο Μινέιρο, μετρώντας οκτώ νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κούκα υποδέχθηκε τη Μπραγκαντίνο, της οποίας και επικράτησε δύσκολα με 4-3. Δεν ήταν καλύτερη, είχε λιγότερες τελικές, όμως παρότι βρέθηκε πίσω με 1-2, κατάφερε να βγάλει αντίδραση και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 84 βαθμούς συνολικά. κατέκτησε το πρωτάθλημα, μετά από 50 ολόκληρα χρόνια, ενώ είναι και στο +13 από τη δεύτερη Φλαμένγκο. Έμεινε αήττητη και στις τρεις τελευταίες εξόδους της, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Συμπλήρωσε κάρτες ο Χαλκ, ενώ εκτός παραμένει ο τραυματίας Ρεβέρ. Δεν ακολούθησαν την αποστολή και οι Τζούνιορ Αλόνσο, Γκιγιέρμε Αράνα, Ζαράτσο και Κένο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-3 επί της Μπραγκαντίνο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 20ο λεπτό με τον Κένο και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (39′, 47′), στην πορεία πέτυχε ακόμη τρία τέρματα με τους Ζαράτσο (52′), Σαβαρίνο (78′) και Χαλκ (88′). Στις καθυστερήσεις δέχθηκε απλά τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.