*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φάλκενμπεργκ – Γιόνσεπινγκ 2-3

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Γιόνσεπινγκ, μετά και από εκείνη επί της Έστερ (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάτρικ Γίλντεφαλκ φιλοξενήθηκε από τη Γκάις, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Ισορροπημένο παιχνίδι μεταξύ των δυο πλευρών, με την ίδια ωστόσο να είναι καλύτερη στις λεπτομέρειες και να παίρνει το κάτι παραπάνω. Κάπως έτσι, έφτασε τους 27 βαθμούς συνολικά και είναι στην έβδομη θέση και στο -5 από την πρώτη τριάδα, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο. Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (4-0-1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Γκάις, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που σημείωσε ο Μπουκ στο 84ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Γιόνσεπινγκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται η Φάλκενμπεργκ, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε με υπηρεσιακό τεχνικό την Ακρόπολις, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Πήρε σαφές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο όμως έδειξε χαλαρότητα, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση, για το τελικό αποτέλεσμα. Πρώτη απώλεια, μετά τις δυο νίκες επί των Τρέλεμποργκ (1-0 εντός) και Βαστέρας (1-3 εκτός), έφτασε τους 19 βαθμούς και παραμένει στην προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Βάσαλουντ. Παραμένει σε καραντίνα ο τεχνικός Τόμπιας Τούβεσον. Εκτός μάχης παραμένει ο Λίνους Νταλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Ακρόπολις, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο με τους Κιζίτο (12′), Νίλσον (36′) και Γουέντε (43′), δέχθηκε την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο (68′, 79′, 89′).