*5η αγωνιστική

*Οι τρεις τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει over 2,5

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Γιοκοχάμα έχασε με 3-1 εκτός έδρας από το Τόκιο, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ντιέγκο Ολιβέιρα στο πέμπτο λεπτό, έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει, δέχθηκε δεύτερο γκολ από τον Νακαγκάβα στο 27’, μετά από λάθος της άμυνας και του γκολκίπερ της, στο περίφημο build up. Είχε και δοκάρι, πριν μειώσει με αυτογκόλ του Κιμότο στο 45’, αλλά δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Ολιβέιρα στο 62’, έχοντας και κάποιες ευκαιρίες στη συνέχεια να πετύχει δεύτερο τέρμα.

Η Γιοκοχάμα έχασε και από το Τόκιο με 3-1 εκτός έδρας, σε ένα παιχνίδι που φάνηκε πάλι πώς έχει κάποια κενά στην άμυνα, αν και επιθετικά είναι σχετικά δραστήρια. Αλλά αυτό που μετράει είναι πώς παραμένει χωρίς νίκη στη σεζόν, με αυτή να είναι η τρίτη συνεχόμενη ήττα της, τέταρτη σε πέντε αγώνες της φέτος.

Από νωρίς λοιπόν έχει μπει στην θέση του ουραγού του βαθμολογικού πίνακα, μοναδική που οδηγεί σε υποβιβασμό, στο -1 από την ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της.

Απουσιάζει ο τραυματίας Βραζιλιάνος επιθετικός Σάουλο Μινέιρο που δεν έχει αγωνιστεί ακόμη φέτος, χτύπησε και ο κεντρικός αμυντικός Γκάμπριελ που μάλλον θα λείψει ξανά.

Γιοκοχάμα Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G, 4/5 στη σεζόν, 1/2 εντός έδρας

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα over 2,5, 4/5 στη σεζόν, 1/2 εντός έδρας

ΚΙΟΤΟ ΣΑΝΓΚΑ

Προηγούμενο ματς: H Κιότο Σάνγκα κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Σόναν, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ με τον Κινοσίτα στο 55’, αφού είχε γλιτώσει σε μία φάση στο πρώτο ημίχρονο το να βρεθεί πίσω στο σκορ. Και αφού γλίτωσε και σε μία – δύο φάσεις την ισοφάριση, «καθάρισε» το παιχνίδι με τέρμα του Γιαμάντα στο 74ο λεπτό.

Η Κιότο Σάνγκα επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Σόναν, με αυτή να είναι η πρώτη της φετινή νίκη μακριά από το γήπεδο της, δεύτερη συνολικά τη νέα σεζόν, αμφότερες με ίδιο σκορ. Ακόμη πάντως δεν έχει ισοπαλία σε κάποιον αγώνα της φέτος.

Ανέβηκε στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 6η θέση του, πλησιάζοντας πιο κοντά στις πρώτες θέσεις, ούσα για την ακρίβεια στο -3 από την κορυφή, αλλά με πολύ χειρότερη διαφορά τερμάτων από την ομάδα που είναι εκεί.