*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κιλμάρνοκ-Έιρ 2-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Έιρ-Κιλμάρνοκ 0-1.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Κιλμάρνοκ-Έιρ 1-2.

ΕΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ρέιθ Ρόβερς, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Αντελόγε στο 3’ και το 0-3 ο Μάξγουελ με δύο δικά του γκολ στο 32’ και το 38’. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Άσφορντ στο 65’.

Εξαιρετική εμφάνιση για την Έιρ που πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Ρέιθ Ρόβερς. Μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή στην αναμέτρηση, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες μεσοεπιθετικά και κατάφερε να βρει δίχτυα αρκετές φορές ώστε να κλειδώσει από το πρώτο κιόλας ημίχρονο τη νίκη. Η επανάληψη ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς οι γηπεδούχοι δεν φάνηκαν καθόλου στο γήπεδο, με την Έιρ να κάνει περίπατο.

Με ανεβασμένη ψυχολογία η Έιρ θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα επιστρέφοντας στην έδρα της. Όσο καλές εμφανίσεις έχει κάνει μακριά από το γήπεδό της, άλλο τόσο κακές είναι αυτές μπροστά στο κοινό της. Δυσκολεύεται πάρα πολύ σε όλους τους τομείς, καθώς δέχεται γκολ με τρομερή ευκολία, ενώ επιθετικά σκοράρει με το σταγονόμετρο. Θέλει το τρίποντο προκειμένου να απομακρυνθεί περισσότερο από τις θέσεις του υποβιβασμού, ενώ μπορεί να μειώσει και τη διαφορά από την πρώτη τετράδα, αν και μοιάζει αρκετά δύσκολο να μπορέσει να βρεθεί εντός αυτής.

Έιρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χάμιλτον με σκορ 2-0, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε ο Μάρεϊ στο 44’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άλστον στο 55’.

Έβγαλε αντίδραση μετά τον αποκλεισμό από το Τσάλεντζ Καπ η Κιλμάρνοκ, ξεπερνώντας σχετικά εύκολα το εμπόδιο της Χάμιλτον. Μονόπλευρο το πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν σε όλους τους τομείς, καταφέρνοντας να πάρουν το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως η άμυνα της Κιλμάρνοκ ήταν σταθερή, ενώ επιθετικά κατάφερε να σκοράρει και πάλι, παίρνοντας μια καθαρή νίκη.

Την ευκαιρία να βρεθεί και πάλι στην κορυφή του πρωταθλήματος έχει η Κιλμάρνοκ. Μοναδικός της στόχος πλέον είναι κατάκτηση του πρωταθλήματος, παραμένει αήττητη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές και θέλει ιδανικά να συνεχίσει το σερί της προκειμένου να μην μπλέξει με τα πλέι-οφ. Βρίσκεται σε καλή κατάσταση, επιθετικά είναι ανεβασμένη και σκοράρει στις περισσότερες από τις αναμετρήσεις της, ενώ στο αμυντικό της κομμάτι είναι σε γενικές γραμμές σταθερή, αλλά ταυτόχρονα επιρρεπής σε λάθη.