*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Έιρ 3-1.

ΕΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μόρτον, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μούιρχεντ στο 35’ και το 2-0 ο ίδιος στο 57’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μούιρχεντ ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 59’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Έιρ. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δημιούργησε ελάχιστες ευκαιρίες, ενώ δεν κατάφερε να απειλήσει με καμία από αυτές. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Μια εντελώς διαφορετική εικόνα θέλει να δείξει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας ιδανικά στις νίκες. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει την επικίνδυνη Ινβερνές, όμως μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πολλά αμυντικά προβλήματα που έχει, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.

Έιρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ερντριεόνιανς, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τοντόροβ στο 61’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Φόρντις στο 84’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Ινβερνές. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές αποτυχίες της να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα το τελευταίο διάστημα. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, τα οποία μοιάζει ανήμπορη να το πράξει. Απέτυχε να βρει δίχτυα στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, αν και σε γενικές γραμμές αποτελεί κίνδυνο επιθετικά. Σκόραρε στις τέσσερις από τις τελευταίες πέντε εξόδους της, μετρώντας όμως μόλις μία νίκη (1-2-2).