7η αγωνιστική

ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ

Την δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το Εδιμβούργο, μετά και από εκείνο κόντρα στην Μπέργουικ (1-0), εντός έδρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Ζαρντάιν φιλοξενήθηκε από την Κλάιντ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-3. Ούσα πίσω στο σκορ από το 11ο λεπτό, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή, με τα δυο γκολ του Μπέλμοκταρ (22′, 64′). Αν και δέχθηκε την ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε, εν τέλει πήρε τη νίκη με το τέρμα του Μπίτι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς και είναι στην 9η θέση, δυο βαθμούς πάνω από την ουραγό Κάουντενμπιθ. Με γκολ 5-11 διαθέτει την δεύτερη χειρότερη επίθεση και άμυνα στην κατηγορία. Μια νίκη και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στο πιο πρόσφατο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Κλάιντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Πίτερχεντ, μετά από τρία παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζιμ ΜακΙνάλι φιλοξενήθηκε από την Κάουντενμπιθ, στην έδρα της οποίας πήρε μια ευρεία νίκη με σκορ 0-4. Οι Άλαν Σμιθ (4′, 19′) και Γκίμπσον (22′) έδωσαν αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα τους, με τον Μπράουν στο 76′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Πλέον έχει σκοράρει και στα έξι πρώτα ματς της σεζόν. Έφτασε τους δέκα βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας την δεύτερη πιο παραγωγική επίθεση, με 13 τέρματα στο ενεργητικό της. Δυο νίκες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-4 επί της Κάουντενμπιθ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.