*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκουαρανί-Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας 0-1

*Αήττητη εντός η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας από την Γκουαρανί, με έξι ισοπαλίες σε εννιά αγώνες στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Ζουβεντούδε, αν και άντεξε για περισσότερο από ένα ημίχρονο. Αλλά δέχθηκε το πρώτο γκολ από πέναλτι του Ταλιάρι στο 65’, πριν δεχθεί και δεύτερο από τον Ντα Χόρα στο 75’, ενώ ήρθε και ένα τρίτο από τον Ίρμερ στο 90’, ενώ απλά μείωσε με τον Φαλκάο στο 90’.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Ζουβεντούδε, επιστρέφοντας στις ήττες έπειτα από οκτώ αγώνες στους οποίους είχε πέντε νίκες, τρεις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, πριν το τελευταίο αποτέλεσμα.

Ειδικά στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και 10 παιχνίδια, με εφτά νίκες σε αυτό το διάστημα.

Πάντως η τελευταία ήττα ανέκοψε την ανοδική της πορεία και έμεινε λίγο περισσότερο πίσω από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ούσα στο -6 πλέον από αυτές.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Δύο σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/14 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε άνετα με 3-0 εντός έδρας την Τομπένσε, ανοίγοντας το σκορ με τον Ματέους Μπουένο στο 21’, πριν πετύχει δεύτερο γκολ με τον Μπρουνίνιο στο 41’, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0 στο 56ο λεπτό.

Η Γκουαρανί κέρδισε και την Τομπένσε με 3-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη σερί νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Και δεν έχει ήττα στους έξι πιο πρόσφατους αγώνες μακριά από την έδρα της, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Όχι απλά έχει μπει στο παιχνίδι της ανόδου, έχει ανέβει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από ομάδες εκτός πρώτης τετράδας που δεν οδηγούν στην άνοδο.