*2η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στη σύγχρονη ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε με 2-1 από την Νοβοριζοντίνο, αν και προηγήθηκε με τον Γκέγκε στο 14’, αλλά τελικά έχασε με γκολ που δέχθηκε από τους Σέζαρ Μάρτινς (75’), Λούκα (90’).

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας ξεκίνησε με τον χειρότερό τρόπο το εθνικό πρωτάθλημα, αφού όχι απλά έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Νοβοριζοντίνο, το έπαθε με ανατροπή και με γκολ στο τελευταίο λεπτό!

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από 10 αγώνες, με εφτά νίκες, ενώ γενικώς στη σεζόν έχει τρεις ήττες και 14 νίκες σε 23 αγώνες. Αλλά ήταν και η πρώτη ήττα που γνωρίζει μακριά από το γήπεδο της!

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/12 under 2,5 εντός έδρας.

ΑΜΑΖΟΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Αμαζόνας έχασε 2-3 εντός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Βρέθηκε να χάνει 0-2 από τέρματα των Ρομαρίνιο (31’), Γκουστάβο Κοουτίνιο (49’), ενώ παρόλο που μείωσε με τον Ματεουσίνιο στο 67’, ο Λεάντρο Καστάν στο 69’ έδωσε πάλι προβάδισμα ασφαλείας στην αντίπαλο της. Και απλά μείωσε εκ νέου στο τελικό σκορ με τέρμα στις καθυστερήσεις από τον Ζο.

Η Αμαζόνας συμμετέχει για πρώτη φορά στην ιστορία της στο πρωτάθλημα της δεύτερης εθνικής κατηγορίας και ξεκίνησε αυτή την εμπειρία με ήττα από μία σαφώς πιο έμπειρη ομάδα, την Σπορτ Ρεσίφε με 2-3 εντός έδρας.

Η πρώτη εντύπωση που άφησε ήταν σχετικά θετική, τουλάχιστον για ουδέτερους, που τους αρέσει το θέαμα.

Αλλά άλλαξε και πρόσφατα προπονητή, με τον Άντιλσον Μπαπτίστα να έχει μία εβδομάδα δική του για προπόνηση μόνο αυτή που μας πέρασε.