*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Χωρίς ισοπαλία τα τελευταία έξι μεταξύ τους παιχνίδια (4-0-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΑΑΛΕΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αποκλείστηκε από την Χοντ στο κύπελλο μετά την ήττα με 1-0 στην παράταση.

Κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι απέναντι στην Χοντ, η ίδια έπαιξε με πολλές αλλαγές και δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση, αφού λύγισε στην παράταση από την γηπεδούχο. Παρά την ελπιδοφόρα εμφάνιση στην πρεμιέρα, η Άαλεσουντ δεν πατάει καλά και βρίσκεται στους πρόποδες μιας μικρής αγωνιστικής κρίσης, αφού μετράει δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα και έναν αποκλεισμό. Στο πιο πρόσφατο για την λίγκα, ηττήθηκε με 3-1 από την Έγκερσουντ, με το σκορ να καθορίζεται ουσιαστικά στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, όπου δέχτηκε δύο γκολ.

Καλείται να βγάλει αντίδραση, αφού οι βλέψεις που υπάρχουν την φετινή σεζόν είναι υψηλές. Τιμωρημένος ο επιθετικός Αντίνγκα, στα πιτς παραμένουν μεταξύ άλλων ο φορ Άμπιτζμπολ και ο μέσος Φρόισα.

Άαλεσουντ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΡΑΟΥΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να κερδίσει με 1-2 την Σκέιντ εκτός έδρας στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου. Άνοιξε το σκορ στο 24′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 46′, ενώ δέχτηκε την μείωση στο 86′.

Μπορεί το κύπελλο να μην αποτελεί βασικό της στόχο, ωστόσο η Ραούφος είχε ανάγκη την πρόκριση επί της Σκέιντ για ψυχολογικούς λόγους. Η εικόνα της ήταν πειστική και ουσιαστικά κέρδισε δίκαια, διορθώνοντας κάπως τα άσχημα αποτελέσματα που μετράει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Σε τέσσερα ματς που έχει δώσει για το πρωτάθλημα, μετράει μόλις μια ισοπαλία και τρεις ήττες, ούσα ουραγός. Στο τελευταίο απέναντι στην Μπρίνε, έμεινε με δέκα από νωρίς και λύγισε στο 71′, σε ένα ματς που ταμπουρώθηκε στα μετόπισθεν και το τελικό σκορ ήταν επιεικές (0-1).

Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Έστερουντ, επέστρεψε ο επιθετικός Φάγκερνες, ενώ δεν υπολογίζεται ο μέσος Λουντχαγκεμπάκεν. Αμφίβολος ο επιθετικός Μπαντιέ.