ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Αήττητη παραμένει μετά από δυο παιχνίδια στο πρωτάθλημα, η Ίντερ Τούρκου, έχοντας απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Με την εντός έδρας ισοπαλία με την Λάχτι (1-1), η ομάδα του Γιομπ Ντράγκτσμα φιλοξενήθηκε από την Χέλσινγκφορς ΙΦΚ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-2. Μετά από 16′ παιχνιδιού, ο Ενγιοκού άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Μπέλιτσα, ένα λεπτό πριν από τα 90′, ήταν αυτό που χάρισε το ”τρίποντο” στην Ίντερ Τούρκου. Ικανοποιημένος από τα αποτελέσματα αυτά ο Ντράγκτσμα, που θεωρεί πολύ σημαντικό το ξεκίνημα με βαθμούς. Δεν έχει ηττηθεί στα εφτά τελευταία επίσημα παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και Λιγκ Καπ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Χέλσινγκφορς ΙΦΚ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

ΚΟΥΟΠΙΟ

Το πρώτο παιχνίδι μακριά από την έδρα της ετοιμάζεται να δώσει σήμερα η Κουόπιο, με τα δυο προηγούμενα να είναι εντός. Παρότι έπαιζε εντός, δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό, πραγματοποιώντας ένα κακό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα. Μετά την ήττα από την Ιλβ (0-1), η ομάδα του Μάρκο Ραγιαμάκι φιλοξένησε την Παλοκέρχο Βάνταα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3, παρότι προσπάθησε για ένα θετικό αποτέλεσμα. Ο Σάλαμι στο 11′ είχε ισοφαρίσει προσωρινά για την Κουόπιο σε 1-1, με τον Πένανεν να μειώνει για το τελικό αποτέλεσμα, στο 47′, όταν και ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Άμεση βελτίωση ζήτησε από τους παίκτες του ο Ραγιαμάκι, και πιο συγκεκριμένα στο αμυντικό κομμάτι, όπου και ”πονάει”.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Παλοκέρχο Βάνταα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια, σε όλες τις διοργανώσεις.